Neprašyta pagalba – jau čia: kariškiai atvežė amfibiją

KARISKIAIRajono savivaldybės vadovus penktadienį paslaugumu nustebino Lietuvos kariuomenė. Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija dar neketino kariškių prašyti paramos dėl potvynio zonoje atsidūrusių žmonių gelbėjimo, bet kariškiai patys sugalvojo atgabenti dvi amfibijas į Pamarį – vieną dislokavo Pagėgiuose, kitą – mūsų rajone, Vileikiuose.

Penktadienį susitikimo su Savivaldybės vadovais paprašę Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Taikos meto užduočių paramos būrio vadas Olegas Groševas ir kuopininkas Jonas Vaidotas pranešė apie įvykusį faktą – jau atgabentas vikšrines amfibijas.

Kariškiai neatsakys už suardytus kelius

Susitikime su kariškiais Savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis abejojo, ar išvis prireiks kariškių pagalbos, nes potvynio vandens lygis nėra labai aukštas – virš Rusnės kelio laikosi 60-70 cm vandens.

Direktorius tik nerimavo, kad žmonių ir lengvojo transporto perkėlimą gali sutrukdyti šaltis. Daugiau nei 15 laipsnių šaltyje apledėja technika, atsiranda ledo lyčių. Tuomet, R.Ambrozaičio nuomone, gali prireikti kariškių pagalbos.KARISKIAI 1

O.Groševas susirinkusiesiems aiškino, kad dviejų amfibijų ekipažai – 7 žmonės -gyvens Armalėnuose. Pasirengti užduočių įvykdymui jiems reiktų 2 valandų – kad nuvyktų iki amfibijų ir jas paruoštų gelbėjimo darbams.

Kariškiai neketina be reikalo važinėti rajono keliais, juolab kad 17 tonų sveriančios vikšrinės amfibijos gali sugadinti asfalto dangą. Sužinoję, kad Šilutės kelių tarnyba neturi amfibijoms gabenti tinkamo tralo, kariškiai paprašė raštiško užtikrinimo, kad kelininkai nereikalaus atstatyti pažeistą kelių dangą.

Vikšrinės amfibijos vienu metu gali perkelti 50-70 žmonių. Prireikus jomis bus perkeliamas ir specialusis medicinos ar maisto produktus vežantis transportas.

Po 4 dienų kariškių pagalbos prireikė: antradienį numatyta amfibija pasiekti apsemtą Šyšos kaimą ir į sausumą perkelti du mokyklinio amžiaus paauglius (jie bus apgyventinti bendrabutyje) bei vieną moterį nugabėnti pas gydytojus.

Apsemtame kelyje tyko nelaimės

Situacija ant užlieto kelio Šilutė – Rusnė praėjusį savaitgalį sukėlė nemažai nerimo Rusnės gyventojams. Per šeštadienį ir sekmadienį vanduo ant kelio buvo pakilęs nuo 60 cm iki 71 cm.

Šeštadienį įvyko incidentas: nuo tralo nuriedėjo lengvasis automobilis „VW Golf“, nes, įtariama, kad vairuotoja nebuvo įjungusi rankinio stabdžio.

Nuriedėjęs automobilis į vandenį paniro iki langų. Automobilio vairuotoja ir keleivė lediniame vandenyje sušlapo. Joms teko skubiai perlipti į kelininkų traktorių.

KARISKIAI 2Apsemtą automobilį ištraukė ugniagesiai gelbėtojai.

Susisiekimas ledu – pavojingas!

Savivaldybės Civilinės ir priešgaisrinės saugos tarnybos vadovo Romualdo Renčeliausko duomenimis, vakar vandenų apsuptyje buvo 24 kaimai, 72 sodybos, kuriose gyvena 175 žmonės. Evakuotis nė viena šeima nepageidauja.

Spustelėjus šaltukui, apsemtų sodybų šeimininkai jau gali susisiekti ledu, nebereikia plaukti valtimis ar bristi iki sausumos.

Pasak R.Renčeliausko, žmonės turi būti atsargūs ir ketindami eiti ledu imtis būtinų atsargumo priemonių. Pievų ledas yra klastingas – pasitaiko tuštumų, skirtingų ledo storių. Pageidautina, kad einantieji ledu neštųsi ilgesnį pagalį, žvejams būtinus „nagus“. Tai padės išsigelbėti ledui įlūžus.

R.Renčeliauskas nerimauja, kad netrukus gali atsirasti ekstremalių pojūčių mėgėjų, kurie bandys aplenkti apsemtą kelio ruožą pievomis. Jis įspėja, kad ledas ant pievų dar per plonas, kad atlaikytų automobilių svorį. Be to, ledo storis ant pievų yra nevienodas dėl sniego apkloto. Ypač didelį pavojų kelia pievose esantys įvairaus gylio kanalai.