Nepriteklius pastūmėjo degtindarystėn

namineDu kartus dėl naminės degtinės gamybos teistas Spiečių kaimo (Žemaičių Naumiesčio seniūnija) gyventojas trečią kartą dėl to paties policijos akiratin pakliuvo praėjusių metų lapkričio mėnesį.

Teismas, išnagrinėjęs Teodoro B. bylą, paskyrė 14 300 litų baudą. Kaip informuoja Šilutės r. apylinkės teismas, vyrui tokia bausmė pasirodė per didelė, tad jis padavė apeliacinį skundą. Deja, nieko nelaimėjo, kovo pradžioje skundas buvo atmestas.

Už neteisėtą namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų gaminimą, laikymą ir pasikėsinimą gėrimus realizuoti, Teodoras B. buvo teistas 2007 ir 2009 metais. Pirmąjį kartą vyrui skirta 1690 litų bauda, antrąjį – pusantrų metų laisvės atėmimas, bausmės vykdymą atidedant metams.

Iš klaidų vyras nepasimokė – surizikavo dar kartą. Tačiau kažkas Klaipėdos policijos pareigūnams Teodorą B. įskundė. Informaciją policininkai nusprendė patikrinti.

Į įvykio vietą atvykusiems pareigūnams vyras iš karto prisipažino, kad šalia sodybos rasta įranga naminei degtinei varyti ir 680 litrų raugo priklauso jam.

Sodietis pasakojo neteisėtą aparatą naminei gaminti pasidirbęs rugsėjo mėnesio pabaigoje. Tada užsiraugė ir nemenką kiekį raugo.

Ūkiškai gyvenantis, kelis galvijus laikantis ir 4 hektarus žemės dirbantis vyras sakė naminę degtinę gaminęs dėl sunkios materialinės padėties. Teodoras B. su žmona augina du nepilnamečius vaikus, turi padėti ir kitam vaikui – studentui.
Naminės degtinės, jo teigimu, reikėję atsiskaityti už įvairius ūkio darbus.

Skirdama bausmę teisėja Daiva Jazbutienė atsižvelgė į nuoširdų gailestį ir nusprendė, kad Teodoras B. reikalingas šeimai, ir bus naudingesnis jai bei visuomenei neizoliuotas.

Paskirtą baudą – 14 300 litų – jis privalės sumokėti per 20 mėnesių, lygiomis dalimis po 715 litų.