Neptūnas palaimino dešimtmetę „Ventainę“

DSC 0157Šeštadienį ant Kuršių marių kranto įsikūrusiame poilsio ir laisvalaikio centro „Ventainė“ kieme į šventinį šurmulį nuo pat vidudienio rinkosi žmonės. Akivaizdu, kad „Ventainės“ šeimininkams Beatričei ir Šarūnui Laužikams tai ypatinga diena – čia, jų išpuoselėtame gamtos kampelyje, jau dešimtmetį randa užuovėją ir jaukumą visi atvykstantys svečiai – visą dešimtmetį veikia Laužikų sukurtas poilsio ir laisvalaikio centras „Ventainė“.

Sumanymai – įgyvendinti

Į verslo jubiliejų susirinko kelios dešimtys sodybos šeimininkų bičiulių, kaimynų bei DSC 0242verslo partnerių ir iš anapus Kuršių marių – Nidos bei Preilos.

Pirmiausia Beatričė ir Šarūnas Laužikai dėkojo savo įmonės kolektyvui – kiekvienam darbuotojui įteikė po dovanėlę ir asmeniškai kiekvienam padėkojo už nepriekaištingą darbą.

Š.Laužikas pasakojo, kad mintis apsigyventi ant marių kranto, toliau nuo miesto šurmulio, kilo dar sovietmečiu, kai šiame krašte turizmo verslas visai niekam nerūpėjo. Tuomet klestėjo tik žvejyba ir laukininkystė.

Išbandęs kelis paslaugų ir žemdirbystės verslus, Š.Laužikas su šeima apsisprendė, kad šiam kraštui labiausiai reikia turizmo paslaugų. Pamarys domina vis daugiau turistų, žvejų, paukščių stebėtojų, kuriems reikia nakvynės, ramaus poilsio ir gero maisto.

Prieš dešimtmetį sodyboje pradėjo kurti poilsio ir laisvalaikio centrą. Pastatus ir aplinką padėjo suprojektuoti šviesios atminties bičiulis architektas Izidorius Žilinskas.

Dabar vienu metu nakvynę „Ventainės“ viešbučio kambariuose gali gauti 100 žmonių, dar apie 200 žmonių gali įsikurti DSC 0305kempingo aikštelėje, kemperiuose, vasariniuose nameliuose bei palapinėse. Svečiams, atkeliavusiems kateriais ir valtimis, patogu išsilaipinti „Ventainės“ prieplaukoje.

„Ventainės“ šeimininkai sakė, kad per 10 metų pavyko įgyvendinti visus sumanymus ir įrengti visus poilsio ir laisvalaikio būtiniausius objektus. Sodybą puošia ir jaukumo suteikia per 5 tūkstančius įvairiausių augalų, kuriuos nuo atsikraustymo į Ventę pasodino visa Laužikų šeima – tėvai ir trys vaikai.

Dabar, pasak Š.Laužiko, belieka tik tobulinti tai, kas jau sukurta, ir gerinti paslaugų įvairovę ir kokybę.

Palaimino Neptūnas

Visi į jubiliejų susirinkę žmonės buvo pakviesti paplaukioti „Ventainės“ laivu. Šis laivas, kaip plaukiojantis autobusas, buvo suprojektuotas specialiai plaukti sekliais Kuršių marių, Kniaupo įlankos bei Krokų lankos vandenimis. Be to, šis laivas reguliariai vežioja keleivius į Nidą.

Iš valandėlę trukusios kelionės iki Ventės rago grįžusius svečius ir šeimininkus pasitiko Neptūnas. Jis su savo undinėmis visus palaiminoDSC 0541, šlakstydamas vandeniu, o „Ventainės“ šeimininkams žadėjo, kad verslo sėkmė nenusigręš dar daug metų.

Neptūno viešnagę suvaidinę Ventės ir Šturmų bendruomenės nariai visus pakvietė prie didžiulio puodo paskanauti ypatingos šio krašto žuvienės. Bendruomenės kulinarai jau yra tapę Šilutės žuvienės virimo čempionato nugalėtojais. Bendruomenės pirmininkė Antanina Adomaitytė rūpinosi, kad kiekvienam svečiui į lėkštę pakliūtų ešerio ar sterko ir kad visi svečiai būtų pavaišinti.

Gerą nuotaiką visiems užtikrino Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro kapela „Lolytėlė“.

O svečiams, kurie iš jubiliejinės šventės norėjo parsivežti suvenyrą, teko patiems kūrybiškai paplušėti vėtrungių (vėlukų) dirbtuvėlėse – nusispalvinti vėtrungių ruošinukus.

„Ventainės“ sodybos vėtrungę suprojektavo kintiškis menininkas Romas Tarvydas, o kūrybinių dirbtuvėlių veiklą organizavo jubiliejinio renginio vedėjas Renaldas Gražys.