Nerandama vadovo seksualinio išnaudojimo skandalo supurtytam ugdymo centrui Švėkšnoje

sveksnos specialiojo ugdymo centraŠvietimo ir mokslo ministerija kol kas nesėkmingai ieško, kad vadovautų Švėkšnoje įsikūrusiam specialiojo ugdymo centrui, kurį supurtė seksualinio išnaudojimo skandalas.

Įstaigą į savo pavaldumą perėmusi ministerija birželį paskelbė konkursą vadovo pareigoms, tačiau ketvirtadienį suplanuotas pretendentų atrankos posėdis neįvyko, nes pretendentų nėra.

Kaip BNS sakė švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Istomina, konkurse buvo vienas dalyvis, tačiau jis neišlaikė egzamino į valstybės tarnybą ir kandidatūrą atsiėmė. Ministerija planuoja skelbti naują konkursą.

„Į tokią vietą tikrai yra sunku surasti vadovą, bet mūsų ministerijos yra labai aiški vizija, kad turėtų ateiti žmogus, kuris turi tinkamą požiūrį į vaikus ir tinkamą požiūrį į vadybą“, – sakė viceministrė.

Suplanuota, kad ši įstaiga, kurią ministerija pervadino „Diemedžio“ ugdymo centru, naujais mokslo metais turės ne daugiau kaip 30 ugdytinių, kol kas gauta paraiškų dėl 17 vaikų priėmimo.

„Palikti tie patys specialistai, psichologai ir specialieji pedagogai, kurie turėjo dirbti su 60 ir daugiau vaikų, tai dabar dirbs su 30 maksimaliai, jeigu bus tik 20, tai su 20“, – apie pasikeitimus pasakojo N.Istomina.

Jos teigimu, buvusi Švėkšnos specialiojo ugdymo centro direktorė Laima Navickienė atleista šalių susitarimu. Laikinai centrui vadovauja jo Ugdymo skyriaus vedėja Birutė Šimkuvienė.

Šis įstaiga yra pagrindinės mokyklos tipo specialiojo ugdymo centras elgesio ir emocijų sutrikimų turintiems mokiniams. Mokykla priima mokytis vaikus iš visos Lietuvos.
Padėtimi šiame centre susirūpinta, kai viešumon iškilo duomenys, jog vienos šios įstaigos auklėtinės galėjo užsiimti sąvadavimu ir pardavinėti kitas merginas. Po šio skandalo kilo įtarimų ir dėl netinkamo vaikų drausminimo, jų slopinimo vaistais. Tuomet nuspręsta, kad centrą savo žinion iš Šilutės rajono savivaldybės perima ministerija.

Ikiteisminis tyrimas dėl centro auklėtinių pardavinėjimo prostitucijai dar nėra baigtas.