Nerimą kelia pareigūnų amžiaus vidurkis: kas antras turi teisę išeiti į pensiją

Kas antras policijos pareigūnas gali išeiti į pensiją, augantis amžiaus vidurkis yra problema, - sako generalinis komisaras Renatas Požėla.

„Vidurkis yra 38 metai. Gera žinia, kad mes per penkis metus pasenome tik vienais metais, – pristatydamas praėjusių metų veiklos ataskaitą sakė policijos vadovas. Jis pabrėžė, jog problema yra, kad „organizacija sensta pagal darbuotojų ištarnavimo laiką“. Šiai dienai kas antras statutinis pareigūnas turi teisę palikti tarnybą ir išeiti į pensiją.

2022-aisiais, lyginant su ankstesniais metais, pareigūnų skaičius šalyje sumažėjo. „Sistema sumažėjo tik trimis darbuotojais, tačiau kalbant apie statutinius pareigūnus, minus 172 statutiniai pareigūnai“, – teigė policijos vadovas.

Jis ragino politikus atsakingai svarstyti policiją liečiančius teisės aktų pokyčius, nes „neatsargus pasvarstymas“ pareigūnus gali priversti „masiškai palikti tarnybą“.

Nusikaltimų tiek, kiek prieš pandemiją

Šalies policija pernai užregistravo 45,7 tūkst. nusikalstamų veikų – maždaug 3,2 tūkst. daugiau nei užpernai ir panašiai tiek, kiek buvo prieš koronaviruso pandemiją. Ištirta beveik 29 tūkst. nusikalstamų veikų.

R. Požėla atkreipė dėmesį, kad per 10 metų registruotų sunkių ir labai sunkių nusikaltimų sumažėjo nuo 4384 iki 2507. O vagysčių skaičius, ūgtelėjo: užregistruota 10,4 tūkst. atvejų – 1,9 tūkst. daugiau nei užpernai. Apie 30 proc. vagysčių yra ištiriama.

Praėjusiais metais užregistruota 1114 viešosios tvarkos pažeidimų – mažiausiai per dešimtmetį. Pernai nustatyta ir mažiausiai žūčių keliuose atvejų, nužudymų – atitinkamai 120 ir 75.

Žvelgdamas į šiuos metus, policijos vadovas pabrėžė daugiausia dėmesio skirsiantis veiklos optimizavimui, pareigūnų pritraukimui ir išlaikymui, nusikaltimams elektroninėje erdvėje, parengties veikti krizinėse situacijose stiprinimui, saugios aplinkos kūrimui.

Pagal BNS inf.