Nerimstančius smalsuolius vėl pakvietė „Vėtrungių kelias“

vetrungiu kelias gamina vetrungesVisi, kam įdomi šio krašto praeitis, kam rūpi jo istorija ir etnokultūra, kas mėgsta keliauti bei nori daugiau žinoti, sekmadienį rinkosi į jau pamėgtą, šįkart – trečiąjį projekto „Vėtrungių kelias“ pristatymą.

Šiemet pristatymas surengtas Hugo Šojaus dvaro kieme, organizatoriai pasiūlė edukacinę programą šeimoms, galimybę perprasti liaudies instrumentų gamybos paslaptis, autentiškų Mažosios Lietuvos dainų, šokių bei muzikos perpintą spektaklį. O svarbiausia – buvo paskelbta trečiojo žaidimo „Surask vėtrungę“ pradžia.

Šiemet – du žaidimo variantai

Trečius metus rengiamo „Vėtrungių kelio“ sumanytojai – Šilutės kultūros ir pramogų centro darbuotojai – į projektą sėkmingai įtraukė ir aplinkinių savivaldybių kultūros ir turizmo įstaigas. Taip ne tik naujų idėjų išgvildeno, bet ir projekto „Vėtrungių kelias“ galimybes išplėtė. Tad šiemet smalsuoliams pasiūlyti jau du vakar prasidėjusio žaidimo „Surask vėtrungę“ variantai.vetrungiu kelias budrys muzika

Pirmasis variantas – žaidimas „Surask lobį“ skirtas pažengusiesiems, t.y. tiems, kas žaidžia jau trečiąjį kartą. Užsiregistravę interneto svetainėje ir keliaudami „Gamtos paminklų“ keliu, jie gaus nuorodą, kur yra paslėptas pirmasis lobis. Jį suradę ir atsiuntę nuotrauką, gaus tolesnes nuorodas, ir taip ieškos 5 lobių Šilutėje, Klaipėdoje ir Klaipėdos rajone, Nidoje, Bitėnuose.

Antrasis žaidimo variantas – tradicinis ir lengvesnis. Jo dalyviai, lankydami muziejus ir galerijas, penkiuose aplinkiniuose turizmo informacijos centruose gaus tradicinį lankytinų vietų sąrašą. Jie turės aplankyti bent 7 objektus iš 34 siūlomų vietų.

Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova sakė, jog pernai dėl lėšų stygiaus turistams buvo pasiūlytas tik elektroninis žaidimo variantas. Ir sulaukta pastabų, jog daugeliui smalsuolių, ypač – vyresnio amžiaus, jis buvo sudėtingas, jog būtų patogiau gauti įprastą popierinį žemėlapį.

Tad šiemet žaidimas pritaikytas visiems: galima gauti ir popierinį žemėlapį, ir parsisiųsti programą elektroniniu būdu. Registruotis į žaidimą jau galima nuo pirmadienio.

Gamino vėtrunges ir muzikos instrumentus

Žaidimas, kaip ir kasmet, vyks iki rugsėjo 27-osios – Pasaulinės turizmo dienos. Vėtrungė bus šio kultūrinio kelio atpažinimo ženklas, kuris kelionės dalyvius lydės po visą pamario regioną.

O į žaidimo pradžios renginį susirinkę smalsuoliai nenusivylė. Su savo atžalomis susirinkusios šeimos vos pasidalijo, kokią vėtrungę kas gamins, mat šeimų buvo 12, o vėtrungių – tik devynios. Todėl kai kuriems teko gaminti žuveles iš modelino.

Prie kito stalelio įsitaisė renginio vedėjos, šišioniškių tarme prabilusios Indrės Skablauskaitės žodžiais tariant, visų muzikų meistras, gorainiškis Kazys Budrys. Pučiamųjų instrumentų žinovas pasakojo, iš kokių medžiagų ir kaip anksčiau buvo gaminami muzikos instrumentai, grojo pats ir leido pabandyti tai daryti visiems norintiems.
Praalkusieji kilo iš vietų ir suko į čia pat įrengtą simbolinę kavinukę, kurios šeimininkės vaišino kafija, dėjo į lėkšteles pyrago.

Lietus renginio dalyvius nuvijo į Kultūros ir pramogų centrą, kur „Vėtrungių kelio“ pristatymą tęsė Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansamblio „Alka“ spektaklis, nukėlęs šilutiškius į anų laikų Klaipėdos krašto karčemą.

Buvo čia ir „šinkorka“, ir vienas kitas vokiškas žodelis nuskambėjo. Greičiausiai mažai kam tai buvo naujiena, nes ne vienas šio krašto gyventojas tuos žodelius ir spektaklyje vykusius dalykus žino iš savo šeimų istorijos, I.Simonaitytės ir H.Zudermano kūrinių.