Neringa nori Šilutės ūkininkų šviežių daržovių

darzoves-2Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis ir Šilutės savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis imasi atgaivinti senųjų laikų tradiciją – pamariečių prekybą daržovėmis Nidoje.

D.Jasaičio kvietimu, trečiadienį grupelė Šilutės savivaldybės ūkininkų vyko į Neringą susitikti su Neringos viešojo maitinimo įmonių savininkais, kad išsiaiškintų šviežių daržovių poreikį bei antkainį už jų pristatymą vandens transportu.

Meras mano, kad bus nauda

Šilutės meras V.Laurinaitis susitikime su rajono žiniasklaidininkais pasakojo, kokia naudinga šilutiškiams būtų atkurta prekyba daržovėmis su Neringos verslininkais.

Pasak V.Laurinaičio, Neringos meras guodėsi, kad kurorto verslininkai nepatenkinti daržovių tiekimu iš Klaipėdos.

Mat dažniausiai daržoves iš Klaipėdos prekybos bazių į Neringą atveža perpardavinėtojai. Dažnai jos būna nelabai šviežios, ilgokai pagulėjusios sandėliuose, o gal net likusios neparduotas Klaipėdos turguose.

Tad Neringos meras ir verslininkai tikisi, kad Šilutės krašto ūkininkai, pasinaudoję vandens transportu, galėtų tiesiogiai pristatyti šviežių daržovių.

Įrengė naujų prekyviečių

Be viešojo maitinimo verslininkų, Neringoje daugėja ir pavienių daržovių pirkėjų.

Pasak D.Jasaičio, vis daugiau poilsiaujančių žmonių apsigyvena nuomojamuose butuose, patys ruošia sau maistą ir nori nusipirkti šviežių produktų.

Neringos valdžia, skatindama prekybą šviežiomis daržovėmis, įrengė tris papildomas prekyvietes. Jose Šilutės ūkininkai ar jiems padedantys nidiškiai galės prekiauti, nemokėdami prekyvietės mokesčio.

Šilutės savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad Neringos valdžia svarsto, kaip galėtų kompensuoti šilutiškiams dalį daržovių gabenimo išlaidų.

Pasak S.Šepučio, Neringos savivaldybė tokiai dotacijai gali panaudoti dalį surinktų ekologinio mokesčio lėšų. Jeigu prireiks, Šilutės savivaldybė irgi ieškos būdų, kaip padėti ūkininkams. Bent tol, kol prekyba daržovėmis įsibėgės.