„Neringos kelias“ įveikė politikų užtvaras

 NERINGOS KELIAS 1Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje tik minimalia balsų persvara buvo patvirtintas Savivaldybės susitarimas su privačia bendrove „Neringos kelias“ plėtoti miesto infrastruktūrą.

Ši bendrovė pasiūlė Savivaldybei priklausančioje teritorijoje – Laisvės alėjoje – suprojektuoti ir savo lėšomis įrengti apie 50 automobilių stovėjimo vietų, 7 dviračių stovėjimo vietas ir 1 elektromobilių įkrovimo vietą.

Tik gavusi savivaldybės Tarybos pritarimą, bendrovė gali rekonstruoti vieną savo pastatą, esantį Laisvės alėjoje.

Pritrūko žemės

Savivaldybės Tarybos komitetuose UAB „Neringos kelias“ direktorė Toma Dubauskienė aiškino, kad Laisvės alėjoje bendrovė turi prastos būklės, nefunkcionalų pastatą, nepuošiantį miesto. Kadaise šis pastatas buvo senųjų Šilutės kultūros namų komplekso dalis – sandėlis. Kultūros paveldo statuso tas pastatas neturi.

Bendrovė nori pastatą perstatyti: I aukšte būtų 600 kv. metrų prekybai skirtos patalpos, o II aukšte būtų įrengta konferencijų salė bei administracinės patalpos.

Pagal statybos reglamentą, šalia tokio didelio statinio turi būti įrengta mažiausiai 50 automobilių stovėjimo vietų. Tačiau bendrovė šalia pastato tiek žemės neturi, todėl ir siūlo savivaldybės Tarybai Laisvės alėjoje, ant valdiškos žemės, savo lėšomis įrengti aikšteles ir perduoti jas neatlygintinai nuosavybės teise Šilutės rajono savivaldybei.

Savivaldybės politikams buvo pateiktas ir preliminarus planas, kaip visoje teritorijoje galėtų būti išdėstytos aikštelės bei keliai iki jų privažiuoti. Pasak T.Dubauskienės, būsimų aikštelių planą padėjo sudaryti Savivaldybės vyriausiasis architektas Edmundas Benetis.

Ekonomikos ir finansų komitetas suabejojo

Pristačiusi UAB „Neringos kelias“ pasiūlymą, T.Dubauskienė sakė, kad tikisi palankaus politikų sprendimo. Juolab kad panašų projektą bendrovė su savivaldybės Tarybos palaiminimu jau yra įgyvendinusi: prieš įsikuriant „Norfos“ prekybos centrui, Cintjoniškių gatvėje įrengė automobilių stovėjimo aikšteles ir perdavė Savivaldybei.

Tačiau šį kartą UAB „Neringos kelias“ pasiūlymas sutiktas ne taip palankiai kaip anuomet. Gal kai kuriuos politikus Ekonomikos ir finansų bei Socialinių reikalų komitetuose suerzino tai, jog naujas pastatas bus skirtas ir prekybai – ar ne perdaug Šilutėje prekybos centrų? Kai kas tarpusavyje nepalankiai šnibždėjosi, jog tai buvusio įtakingo politiko bendrovė. Ar tai nėra jo užgaida pasinaudoti Savivaldybės teritorija?..NERINGOS KELIAS

Opozicijos politikams labai parūpo, ar planuojami darbai suderinti su šalia esančių daugiabučių namų gyventojais ir t.t.
T.Dubauskienė kantriai aiškino bendrovės norus perstatyti apleistą pastatą, įrengti automobilių aikšteles ir sutvarkyti aplinką taip, kad ji būtų patogi ir graži ten gyvenantiems žmonėms.

Bet Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje pritrūko politikų balsų, kad „Neringos kelio“ siūlymas būtų teiktas svarstyti savivaldybės Tarybos posėdyje. Komiteto pirmininkas Steponas Kazlauskas po nepalankaus balsavimo tarsi sutriko, kad jo komitetas stabdo verslo investicijas.

Tačiau „Neringos kelio“ siūlymui kelialapį į savivaldybės Tarybą suteikė Teritorijų ir kaimo reikalų komitetas, kuriam vadovauja Tomas Budrikis. Gal šio komiteto narių apsisprendimą lėmė ir tai, kad komiteto pirmininkas yra tos pačios Darbo partijos atstovas kaip ir UAB „Neringos kelias“ šeimininkas? Kaip bebūtų, šiame komitete visi politikai palankiai sutiko pasiūlymą ir teikė jį spręsti Taryboje.

Jei Savivaldybė netvarko, tegu ir netrukdo

Savivaldybės Tarybos posėdyje prieš lemiamą sprendimą – pritarti ar ne UAB „Neringos kelias“ pasiūlymui – išsakyti nuomonę leista ir architektui E.Benečiui. Jis priminė, kad susitarimas yra tik startas pradėti projektavimo darbus. Projektas privalės būti derinamas su visomis kompetentingomis institucijomis, su gyventojais ir su Savivaldybe. Todėl neverta nuogąstauti, kad kas nors bus pažeista.

Abejojantiems dėl planuojamų darbų prasmės E.Benetis aiškino, kad jeigu Savivaldybė jau kelis dešimtmečius pati neranda lėšų miesto infrastruktūrai gerinti, tai reikėtų tik sveikinti verslininkus, kurie turi noro ir lėšų tokius darbus daryti. Jo nuomone, miestelėnai nesupras politikų, kurie nepritaria miesto infrastruktūros gerinimui.