Nerti batukai vėl šildys mažuosius šilutiškius

nertos kojinytes_RamintaArtėjant gražiausioms metų šventėms šilutiškė Raminta Maziliauskytė nepamiršta tų, kuriems labiausiai reikia šilumos, gerumo ir su maišu savo rankų darbo dovanų kasmet ateina į “Šilutės naujienų” redakciją. Šilčiausius savo palinkėjimus moteris ir šiemet įnėrė į kelioliką nertų batukų porų, kurie bus išdalinti nepasiturinčių šeimų vaikams. Prie savo rankų darbo dovanų Raminta dar pridėjo visą maišą pirktinių kojinyčių.

Mezga daug metų

Savo širdies šilumą Raminta dalina jau nebe pirmus metus. Jau daug metų ji dalyvauja “Šilutės naujienų” inicijuotoje kepurėlių mezgimo akcijoje “Spalvotas pavasaris”. Kasmet, prieš birželio 1-ąją – Tarptautinę vaikų gynimo dieną, mažiesiems ji dovanoja krūvas savo nertų kepurėlių ir batukų.

Raminta pasakoja, kad neria jau beveik 30 metų. Megzti ji pradėjo iš nuobodulio, kuomet iš Vainuto persikraustė į Šilutę. Prieš tai į rankas vąšelio nebuvo paėmusi.

Nertos kojinytesPirmieji jos rankdarbiai buvo apnertas audinys, vėliau – servetėlės, dar vėliau drabužiai – megztukai, suknelės, palaidinės. Nėrinių idėjų ji pasisemia iš įvairių žurnalų, raštus kuria ir pati.

Šilutiškė neria ir sau, ir kitiems. Juokauja, kad jai pačiai jau norisi pirktinio drabužio.

O štai kepurėles ar batukus ji neria, kai neturi rimtesnio mezginio, iš siūlų likučių. Nerdama kepurėles ar batukus, dydžius Raminta matuoja iš akies. Mezga dažniausiai vakarais – tai pagrindinis jos laisvalaikio leidimo būdas.

Išdalins nepasiturinčių šeimų vaikams

Ramintos nertomis kepurėlėmis ir batukais kasmet džiaugiasi Saugų vaikų globos namuose gyvenantys vaikai. Vasarą jos 40 nertų kepuryčių, 18 porų megztų batukų perdavėme Šilutės rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistėms, kurios nėrinius išdalino į skyrių atėjusioms mamoms su vaikais.
Šįkart Ramintos kojinytes perdavėmė Šilutės seniūnijos socialinėms darbuotojoms, kurios įsipareigojo jas išdalinti nepasiturinčių šeimų vaikams.