Nertos kepurėlės vėl džiugins mažuosius šilutiškius

Nertos kepureles_Raminta_Maziliauskyte40 nertų kepuryčių, 18 porų megztų batukų – tai šilutiškės Ramintos Maziliauskytės rankų darbo dovanos, skirtos mažyliams.

R.Maziliauskytė jau šešerius metus nepamiršta „Šilutės naujienų“ inicijuotos akcijos „Spalvotas pavasaris“, kurios metu moterys dovanojo vaikams pačių megztas kepurytes. Kasmet prieš birželio 1-ąją – Tarptautinę vaikų gynimo dieną – į mūsų redakciją Raminta atneša didžiulį maišą savo nėrinių, į kuriuos įpina ir daug geriausių palinkėjimų.

Ir šiemet jos megztos ir nertos kepurytės, batukai, taip pat dar 30 porų pirktinių kojinyčių pasieks sunkiau besiverčiančių šeimų vaikus. Ramintos dovanas pažadėjo išdalyti Šilutės r. savivaldybės Vaiko teisių apsaugos specialistės.

Mezga laisvalaikiu

Raminta neria jau 28-erius metus. Kažkada megzti pradėjusi iš nuobodulio, dabar šilutiškė iš rankų nepaleidžia siūlų, vąšelio ar virbalų.

Kepurėles ar kojinytes vaikams ji neria radusi laisvo laiko tarp „rimtesnių“ gaminių mezgimo, tokiu būdu sunaudoja siūlų likučius. Per vakarą šilutiškės rankose gimsta dvi kepurėlės, viena pora kojinių (jas nunerti sunkiau, reikia daugiau laiko).

Kepurėlės skiriasi dydžiais, spalvomis, raštais. Vienos – plonesnės, kitos – skirtos vėsesniam sezonui.
Nerdama kepurėles, dydžius Raminta matuoja iš akies. Mezga dažniausiai vakarais – tai pagrindinis jos laisvalaikio leidimo būdas. Moteris juokauja, kad jeigu vieną dieną nepamezga, tai jaučiasi blogai.

Kepurėles vaikams moteris yra nėrusi ir anksčiau. Ji 25-erius metus išdirbo lopšelyje – darželyje „Ąžuoliukas“, kuriame tuomet gyveno našlaičiai, be tėvų globos likę vaikai. Vieną vasarą visai vaikų grupei ji buvo nunėrusi po kepurėlę.

Išdalins Vaiko teisių skyriaus lankytojams

Šiemet Ramintos dovanotas kepurėles ir kojinytes perdavėme Šilutės rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriui. Pernai dalį kepurėlių taip pat išdalijo šio skyriaus darbuotojos, kitą dalį nuvežėme į Saugų vaikų globos namus).

Vaiko teisių skyriaus vedėja Indra Pranaitienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad pernai, kai į skyrių ateidavo besilaukianti mama ar mama su vaikais, gaudavo mielą dovanėlę – kepurėlę ar kojinytes. Ramintos rankdarbių užteko visą vasarą.

Kepurėlėmis ir kojinytėmis skyriaus lankytojus specialistės pradžiugins ir šiemet.

I.Pranaitienė dėkoja R.Maziliauskytei, kuri į savo rankų darbo dovanas įdėjo daug meilės ir širdies šilumos. Anot vedėjos, kiekvienas savaip supranta pagalbą vaikams ir dažnai padaro labai daug gražių darbų. Tokie pavyzdžiai žavi.