Nervingą pergalę iškovojusi „Šilutė“ pateko į pirmąjį septintuką

„Šilutė“ (14-12) pasiekė svarbiausią sezono pergalę ir pateko į „7bet-NKL“ antros sezono pusės pirmąjį septintuką.

„Šilutė“, vadovaujama Kęstučio Mačijausko prasibrovė į geriausiųjų septintuką. (Dominyko Repečkos nuotr.).

Šilutės ekipa namie 72:63 (9:17, 23:16, 21:14, 19:16) nugalėjo „Mažeikius“ (8-18). Šeštadienį, sausio 29 d. „Šilutė“ žais namuose su „Telšių“ krepšininkais Vydūno gimnazijos sporto salėje. Rungtynių pradžia 16 val.

Pirštus sukryžiavę šį mačą stebėjo Šakių „Vyčio“ krepšininkai, kuriems mažeikiškių pergalė būtų atvėrusi kelią į geriausiųjų septynetą. Tačiau dėl prastesnio tarpusavio santykio praėjusių metų bronzos medalių laimėtojai turės brautis į atkrintamąsias per antrąjį septintuką.

Antroje sezono pusėje 14 „7bet-NKL“ komandų skyla į du pogrupius. Pirmajame ekipos kovoja dėl keturių tiesioginių kelialapių į ketvirtfinalį, o kitos geriausios 8 komandos (3 iš pirmojo, 5 iš antrojo pogrupio) varžosi aštuntfinalyje.

Šilutiškiai pirmajame pogrupyje varžysis su „Sūduva-Mantinga“, „Telšiais“, „Gargždais“, „Atletu“, „Žalgiriu-2“ ir „Perlu“.

Šilutės komandai Deividas Anužis per 22 minutes pelnė 15 taškų (1/4 dvit., 3/4 trit., 4/4 baudų), atkovojo 4 kamuolius bei surinko 17 naudingumo balų.

Šeimininkai nervingai pradėjo rungtynes, o tuo pasinaudoję „Mažeikiai“ po pirmojo kėlinio turėjo solidų pranašumą (17:9). Antrajame ketvirtyje „Šilutė“ atgaivino savo puolimą ir po spurto 6:0 sugebėjo priartėti (23:25). Iki kėlinio pabaigos deficitas sumažėjo iki minimumo (32:33).
Trečiasis kėlinys vyko taškas į tašką, bet „Šilutė“ rado progą atsiplėšti. 9 taškus be atsako pelnę šeimininkai įgijo 10 taškų pranašumą (57:47). Palūžę mažeikiškiai neberado būdų prisikelti, kai penktąją asmeninę pražangą užsidirbo Jonas Paukštė.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Valdas Vasylius, per 25 minutes pelnęs 15 taškų (3/4 dvit., 3/5 trit.), atkovojęs 3 kamuolius, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą bei surinkęs 17 naudingumo balų.
Mažeikiškių gretose išsiskyrė Mindaugas Motuzas, kurio sąskaitoje per 30 minučių buvo 9 taškai (3/4 dvit., 1/4 trit.), 6 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai bei 15 naudingumo balų. Svečiai šiame mače vertėsi be Medo Kuprijanovo.

„Šilutė“: Deividas Anužis (3/4 trit., 5 kld.), Jeremiah Culveris 11, Linas Lekavičius 9 (5 rez. perd.), Rokas Mačiulis (2/7 trit., 3 per. kam.) ir Tomas Balčiūnas (7 atk. kam.) po 8.