Nesenstantys Šilutės senjorai savo dieną minėjo aktyviai

Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena kiekvienais metais nuspalvinta geromis emocijomis, šypsenomis ir muzika.

Ir šiemet tądien garbaus amžiaus šilutiškiai buvo kviečiami pabendrauti prie puodelio kavos, gerai praleisti laiką koncertuose, būtent tądien – spalio 1-ąją – naujus mokslo metus pradėjo ir gausus būrys Šilutės trečiojo amžiaus universiteto (TAU) klausytojų.

Nuo pat penktadienio ryto senjorus išbandyti naują šukuoseną ar pasidailinti esamą pakvietė penkios UAB „Takoskyra“ būsimosios grožio specialistės. Pirmas blynas neprisvilo – atėjo dešimt senjorų, tarp jų – ir vienas vyriškis. Išeinantieji jautėsi taip gerai, kad jų veidus puošė šypsenos, o veiduose, regis, nebeliko raukšlelių.

Kavos puodeliui senjorus kvietė miesto restoranai „Gilija“, „Rambynas“, „Magnolija“, „Kitchen Inn“. Apsilankyti kvietė ir valgykla „Šyša“ bei kavinės „Trukio stotelė“, „Astra“, kepyklėlės „Rambyno kepyklėlė“ ir „Prezo“.

Vidurdienį į Svečių namų „Villa Verdainė“ salę rinkosi šventiškai pasipuošę senjorai – čia vyko Šilutės TAU mokslo metų pradžios šventė. Atėjusieji galėjo apžiūrėti TAU klausytojos Vidutės Rupšlaukienės grafikos darbų parodą „Paslaptingas medžių gyvenimas“.

Susirinkusiuosius sveikino rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Žebelienė, Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė, Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro direktorius Marius Surplys. TAU rektorius Pranas Avižinis papasakojo, kad šiemet universitete ir toliau veiks du fakultetai – „Kultūrinės ir dvasinės veiklos“ ir „Sveikos gyvensenos“, pristatė rektorius ir prorektorius. Rektorius priminė, kad pusmečio renginių planas pateiktas įprasta forma lankstinukuose, palinkėjo visiems būti sveikiems ir aktyviai lankyti paskaitas ir kitus užsiėmimus.

Šventėje koncertavo Šilutės TAU kolektyvai, sukosi grakščios šokėjos, dainingos choristės atliko keletą dainų, prisistatė literatai. Visi jie žavėjo optimizmu ir energija ir visai neatrodė panašūs į senjorus.

Senjorų dienos finalas – koncertas Vydūno gimnazijos salėje, kur pasirodė miesto ir rajono meno kolektyvai. Dainavo koncerto organizatoriai Šilutės mišrus choras „Pamario aidas“, nuotaikingas melodijas atliko Šilutės Bočių draugijos kaimo kapela „Bočiai“, pasirodė Trečiojo amžiaus universiteto choras ir moterų šokių kolektyvas „Aukštumala“ bei Usėnų etnografinis mėgėjų teatras „Negelys“.
Skirstydamiesi šilutiškiai senjorai džiaugėsi, kad Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną praleido išties kūrybingai ir aktyviai.