Nesuteikite ilgapirščiams galimybės jus apvogti

thief-1562699 960_720Artėjant Vėlinėms, kai visi lankysime kapines, policijos pareigūnai ragina būti budriems ir nenukentėti nuo vagių. Tvarkant kapus svarbu saugoti asmeninius daiktus, nedėti rankinių ar kitų daiktų prie paminklų ar ant žemės, o laikyti prie savęs, neiti nešti šiukšlių ar atsinešti vandens palikus nesaugomus daiktus. Prie kapinių palikę automobilį patikrinkite ar jį užrakinote, nepalikite atvirų durų, atvertų langų ar stoglangių, nepalikite automobiliuose vertingų daiktų.

Per 9 šių metų mėnesius Tauragės AVPK Šilutės policijos komisariate registruotos 122 vagystės. Per tą patį 2018 m. laikotarpį buvo registruota 93 vagystės. Kaip ir pernai, daugiausia vagysčių įvykdyta įsibraunant į namus, butus, sodo namelius – tokių net 40. Dar 26 kartus įsibrauta į ūkinius pastatus, garažus, daržines.

Dažniausiai vagys į užrakintas patalpas patenka išlaužę spynas, balkonų duris ar plastikinių langų rėmus, į garažus – nulaužę ar nupjovę pakabinamas spynas. Dalis šių vagysčių įvykdytos iš nerakintų daržinių, garažų, rūsių, kur buvo laikomi įvairūs brangūs daiktai: žemės ūkio padargai, statybiniai įrankiai, suvirinimo aparatai.

Šiemet Šilutės PK per 9 mėnesius registruoti 9 pranešimai apie automobilių vagystes ar pagrobtus daiktus iš automobilių. Dažnai į automobilius patekta pro neužrakintas dureles arba jie buvo palikti nerakinamuose garažuose, kartais net su rakteliais spynose.

Policijos departamento puslapyje pateikta informacija gyventojams kaip saugotis nuo vagysčių iš automobilių bei pačių automobilių vagysčių: nakčiai ar ilgesniam laikui paliekamą automobilį statykite apšviestoje vietoje, esant galimybei – privačiame kieme ar garaže; jei yra galimybė, laikykite automobilį saugomose aikštelėse; pasirūpinkite, kad patikimos firmos meistrai automobilyje įrengtų modernią signalizaciją; nepalikite automobilio atrakinto ir įsitikinkite, kad centrinis užraktas tikrai suveikė; nepalikite atrakintų durų ar atidarytų langų bei stoglangių net trumpam; palikdami automobilį garaže, spynoje nepalikite raktelių, įjunkite signalizaciją, užrakinkite garažą;
nepalikite asmeninių net ir nevertingų daiktų automobilyje; vairuodami nepasikliaukite stabdančiais asmenimis; jei kas nors atsitiko kelyje, neatidarykite lango ir neišlipkite iš automobilio, kol neįsitikinsite, kokia iš tiesų situacija; jei automobilyje esanti muzikinė įranga išimama, pasiimkite ją su savimi; pasikalbėkite su kaimynais saugumo tema, paprašykite, kad pamatę ką nors įtartinai vaikštant apie jūsų automobilį jie paskambintų Jums arba į policiją.
Nesuteikite ilgapirščiams galimybės Jus apvogti.