Neteisėtos žvejybos rezultatas – tūkstantinė bauda

Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos pareigūnai, turėdami informacijos, kad sodyboje Šilutės rajone neteisėtai laikomi tinklai, surengė reidą.

Aplinkosaugininkai nustatė pažeidėją, neteisėtai laikiusį penkis statomuosius tinklus, ir kitą asmenį, kuris tokiu statomuoju tinklu jau buvo pagavęs 42 karšius. Už tai žvejui gali tekti pakloti 4500 eurų
„Tikrindami įtariamą sodybą, pastebėjome šalia sodybos statomąjį tinklą valantį asmenį, o kibire šalia buvo išdoroti karšiai. Apklaustas asmuo prisipažino, kad neteisėtai žvejodamas tinklu pagavo karšių.

Taip jis pažeidė Mėgėjų žvejybos taisykles ir už pažeidimą jam gali tekti sumokėti iki 4200 eurų žalą žuvų ištekliams ir administracinę baudą iki 300 eurų“, – sakė Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Ramūnas Strukčinskas.

Žvejui brakonieriui surašytas administracinių nusižengimų protokolas, jam gresia bauda iki 200 eurų. Tinklai konfiskuoti.

Aplinkosaugininkai primena, kad Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose nuo balandžio 20 d. iki gegužės 20 d. sugautus karšius privaloma nedelsiant paleisti atgal į vandenį. Išimtys taikomos tik žvejojant polderiuose.