Netekote vieno, kelių ar didžiosios dalies dantų? Priežastys, kodėl juos reikia atkurti kuo greičiau

 

dantu protezavimasPasaulio sveikatos organizacija įspėja, kad bent vieno danties yra netekę didžioji dalis vyresnių nei 35 – erių metų amžiaus žmonių. Tačiau svarbiausia ne tai, kiek pacientui yra metų ar kiek dantų jis neteko – svarbiausia, kad šypsena būtų kuo greičiau atstatyta. Ir tam yra ne viena priežastis.

Net ir vieno danties praradimas – pavojingas

Jei netekote vos vieno ar kelių dantų, nemanykite, kad šią problemą galite ignoruoti: nieko panašaus – likusiems sveikiems dantims kramtymo metu teks didesnis krūvis, tad jie greičiau nusidėvės, o ir lūžimo, skilimo tikimybė gerokai išaugs. Taip pat svarbu paminėti, kad greta esantys dantys ilgainiui keis poziciją, t.y., pasislinks link tuščios ertmės, tad jų padėtis bus netaisyklinga. Galima tik pasidžiaugti, kad dantų implantacija yra greitas ir puikus būdas atstatyti prarastus vieną ar kelis dantis. Implantai įsriegiami vieno vizito metu; bus visiškai atkurtas estetinis vaizdas bei danų harmonija. Odontologijos klinika Juozas dental yra puikus pasirinkimas, jei domina aukščiausios kokybės dantų implantavimas.

Didžiosios dalies dantų praradimas gali sukelti daugybę negalavimų

Jei vieno ar kelių dantų netekimas dažniausiai apsiribojama tik estetinio vaizdo praradimu, tai netekus didžiosios dalies dantų, gali kilti daug negalavimų. Reikšmingas dantų trūkumas tampa priežastimi, dėl kurios, maistas prastai sukramtomas, tad gali atsirasti virškinimo sutrikimų; be to, organizmas prasčiau įsisavina maistines medžiagas. Tačiau tai – dar ne viskas: netrūksta mokslinių tyrimų išvadą apie tai, kad prasta dantų bei dantenų būklė gali paskatinti širdies ligų tikimybę. Taigi, netekusieji didžiosios dalies dantų, turėtų kuo greičiau pasirinkti tinkamiausią dantų protezavimo sprendimą (šiandien dantų protezai sudaro nemenką pasirinkimą, tad tikrai rasite labiausiai tinkantį).

Na, o tuo atveju, jei esamu metu pacientas negali sumokėti visos gydymo sumos, puikiu pasirinkimu gali tapti dantų protezavimas išsimokėtinai. Tai – galimybė nauja šypsena džiaugtis jau dabar, o atsiskaityti – dalimis, per tam tikrą laiko tarpą.

Tad tikrai netrūksta priežasčių, kodėl būtina kuo skubiau atkurti dantis, nepriklausomai nuo jų skaičiaus – dantų protezavimas sugrąžins estetišką vaizdą; užkirs kelią sparčiam sveikų dantų nusidėvėjimui; atstatys kramtymo efektyvumą; sumažins virškinimo sutrikimų bei širdies ligų tikimybę.