Netradicinės pamokos Kintų bibliotekoje

Kintu vaikaiĮ Kintų biblioteką sugužėjo Kintų pagrindinės mokyklos devintokai, mat bibliotekoje vyko rusų kalbos pamoka, kurią vedė mokytoja Loreta Butkienė. Moksleiviai susipažino su laikraščiais ir žurnalais, juose ieškojo „TV programos“, kurią vertė į rusų kalbą ir pristatė klasės draugams.

Jau ne vienerius metus Kintų pagrindinėje mokykloje 5–10 klasių mokiniams rengiamas meninio skaitymo konkursas. Šie metai yra ne išimtis. Sausio 13–15 dienomis Kintų bibliotekoje vyko netradicinės lietuvių kalbos pamokos „Renkuosi eilėraštį“ 8–10 klasių mokiniams. Jie rinkosi eilėraščius meninio skaitymo konkursui.

Pamokos dalyviai susipažino su bibliotekoje veikiančiomis parodomis: „Senieji atvirukai“, kurią parengė bibliotekininkė Nijolė Justienė, bei Kintų Vydūno kultūros centro vaikų literatūrinės kūrybos ir piešinių konkurso paroda „Vietovardžio legenda“.

Mokiniai rinkosi eilėraščius apie tėvynę, savo gimtąjį kraštą. Atradę sau tinkamą kūrinį jie tarėsi su mokytoja Nijole Sodoniene. Patarimų renkantis eilėraštį mokiniai kreipėsi ir į bibliotekininkes. Džiaugiamės, kad vyksta glaudus bibliotekos bendradarbiavimas su mokykla ir mokytojais. Mokytojai skatina moksleivius skaityti ir rinktis poeziją iš knygų, ne tik iš interneto. Jaunimas rinkosi kraštiečių Algimanto Kiminiaus, Laimutės Mataitienės, Albino Kaktos ir Romo Bernoto poezijos posmus, kuriuose rašoma apie Kintus, Ventę ir kitas pamario krašto vietoves.