Usėnų pagrindinėje mokykloje dažnai vyksta netradicinės pamokos, kurių metu siekiama įprastus dalykus mokyti kitaip. Taip norima išvengti formalaus mokinio ir pedagogo bendravimo bei skatinama į mokymąsi pažvelgti kūrybiškiau.
Pastaruoju metu irgi vyko keletas tokių pamokų.
Sužavėjo egzotiniai vabzdžiai ir ypač – voras Viktoras
Ankstų vasario 3-osios rytą mokyklą pasiekė gyvų vabzdžių ekspozicija iš Palangoje įsikūrusio insektariumo (insektariumas – tai indas, vieta ar patalpa, kurioje yra laikomi ir veisiami vabzdžiai). Nors muziejus dar tik kuriamas, tačiau jo darbuotojai jau važinėja po Lietuvos mokyklas ir vykdo edukacinius užsiėmimus įvairaus amžiaus vaikams.
Toks edukacinis užsiėmimas vyko ir mūsų mokiniams. Ekspozicijos vadovas Mindaugas Maurukas pristatė ir įdomiai papasakojo apie savo augintinius, kurių atsivežė net 30. Pamokos metu mokiniai susipažino su pačiais didžiausiais vorais paukštėdomis, didžiuliais šimtakojais, neįtikėtino dydžio tarakonais, medžio šakeles primenančiomis gyvalazdėmis. Vieną tokią kabančiąją gyvalazdę vaikai augina biologijos kabinete.
Mokiniai susidomėję klausėsi apie šių nariuotakojų elgseną ir gyvenimo būdą, stebėjosi jų neįprasta išvaizda, drąsiausi galėjo kai kuriuos iš jų palaikyti rankose.
Ypatingo dėmesio susilaukė „televizijos žvaigždė“ voras Viktoras, nusifilmavęs „Pildyk“ reklamoje.
Pasibaigus pamokai – parodai mokiniai dar ilgai dalijosi įspūdžiais, aptarinėjo labiausiai patikusius eksponatus, ne vienas išreiškė norą tokį augintinį turėti namuose.
Usėniškių žinios apie pelkes – geriausios rajone
6-7 klasių komanda dalyvavo Nemuno deltos regioninio parko direkcijos, Šilutės r. savivaldybės ir Šilutės kultūros ir pramogų centro organizuotame renginyje Pelkių dienai paminėti. Jo metu 8 klasės mokinė Aistė Savickaitė (mokytoja Jolanta Alsytė) užėmė II vietą geriausio piešinio konkurse, o 6-7 klasių komanda nugalėjo žinių konkurse ir iškovojo I vietą rajone (mokinius konkursui parengė biologijos mokytojas Rolandas Mažeika). Jie apdovanoti diplomais ir kvietimu paplaukioti laivu Nemuno deltos regioninio parko upėmis.
Įdomioje integruotoje geografijos ir biologijos pamokoje dalyvavo geografijos mokytojas Vytautas Urba ir tie 6-10 klasių mokiniai, kurie nepabijojo dalyvauti Pelkių dienos žygyje į Aukštumalos telmologinį draustinį. Žygio metu mokiniai susipažino su aukštapelkės augalija ir gyvūnija, daug vertingos informacijos apie išskirtinį šios vietovės kraštovaizdį jiems suteikė ekologas Robertas Kubilius.
Tikra atrakcija visiems buvo poledinio vandens iš ežerėlių gėrimas. Žygeiviai pasiekė ir pelkių pramoninę zoną, kur galėjo stebėti, kaip išgaunamos durpės.
Manome, kad tokios pamokos yra įdomesnės, jos skatina mokinių mąstymą ir suteikia galimybę aktyviai dalyvauti ugdymo procese.
Rašyti atsakymą