Netvarkingiems prekeiviams – tikrintojų verdiktas: uždaryta prekyvietė ir kavinė

maisto produktai kaladePatikrinę tvarką keliose prekybos ir viešojo maitinimo įstaigose, Šilutės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai dvi iš jų uždarė. Stacionari prekyvietė Švėkšnoje ir viena kavinė Rusnės saloje neveiks, kol nepašalins nurodytų trūkumų.

Pirma apsidairykite

Pirkdami maisto produktus turguose ar maisto produktų halėse turėtume tikrinti ne tik jų tinkamumo vartoti terminus, bet vertėtų apžvelgti ir prekeivių aprangą, darbo vietą, šaldymo vitriną. Svarbu įsitikinti, jog produktais prekiauja tvarkingas žmogus, sugebantis apsitvarkyti ir savo prekybos vietą.

Užsukus į kavinę irgi vertėtų pirma apsidairyti ir įvertinti tvarką joje, o tik tada žvalgytis stalelio.

Taip pataria Šilutės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai, nuolat tikrinantys įvairius prekybosir viešojo maitinimo taškus, ir vis randantys tokių vietelių, kuriose, kaip patys sako, nei patys pirktų, nei kitiems rekomenduotų…

Tokios netvarkos dar nebuvo matęmaisto produktai groteles

VMVT specialistai į tikrinimus išsiruošia ir gavę skundų, ir pagal pačių sudarytus planus. Vienas tokių planinių reidų surengtas liepos 21-ąją.

Maisto produktų inspektoriai Virginija Kirjanovienė ir Mantas Norvilis tądien išvyko į Švėkšną. Čia esančioje stacionarioje prekyvietėje kartą per savaitę – ketvirtadieniais – mėsos gaminiais prekiauja ne mūsų rajone registruotos įmonės savininkas V.D. Prekybos taškų jis turi ir keliuose aplinkiniuose rajonuose.

Ši Švėkšnos prekyvietė inspektoriams buvo žinoma ir anksčiau. Dar pernai rugpjūtį patikrinus V.D. prekybos vietą buvo nustatyta, kad mėsos produktai čia laikomi netinkamoje temperatūroje. Savininkui skirta bauda ir nurodyta pašalinti trūkumus.

Verslininkas, pasak V.Kirjanovienės ir M.Norvilio, pateikė trūkumų pašalinimo planą, vėliau nurodė, kad tai padarė.

Tačiau dabartinis tikrinimas parodė, jog V.D. ne tik pernykščių trūkumų nepašalino, bet šiemet padėtis prekyvietėje dar blogesnė, nei pernai.

„Tokiose netvarkingose patalpose, kokiose dirba šis verslininkas ir jo žmona, užtikrinti maisto saugos yra neįmanoma“, – tokią išvadą padarė inspektoriai.

Anot jų, nešvara – kiekviename šios prekyvietės kampe: nešvarūs langai ir palangės, grindys, net šaldytuvai ir mėsos kapojimo kaladė. O mėsos produktai gulėjo tiesiog šalia tos kaladės, ant žemės pastatytoje dėžėje, kurioje dar buvo sudėti ir kiti pašaliniai daiktai… 

„Dar nė vienoje mūsų rajono turgavietėje nesame matę tokios netvarkos“ – pripažino inspektoriai.

Įmonės veikla sustabdyta, kol verslininkas pašalins nustatytus trūkumus.

Kavinėje – du dideli šunys

maisto produktai palangeSustabdyta ir vienos Rusnės seniūnijoje veikiančios kavinės, priklausančios verslininkui D.S., veikla.

Į šią kavinę tikrintojai vyko liepos 8 dieną, jau gavę vartotojo skundą. Čia taip pat rasta bendrų higienos taisyklių pažeidimų, buvo ir maisto produktų, kurių vartojimo terminai jau baigėsi.

Inspektorius nustebino, jog po šios kavinės lankytojų salę ramiai vaikštinėjo du veisliniai šeimininko šunys…

Be to, šios kavinės virėja nepateikė sveikatos patikrinimų kygelės ir sveikatos žinių kursų išklausymo pažymėjimo.

Šios kavinės savininkai teigia jau pašalinę nustatytus trūkumus ir pateikė prašymą atnaujinti veiklą. Jei inspektoriai daugiau trūkumų neras, gali būti, jog tai bus padaryta šią savaitę.

Pastebėję netvarką, rinkitės kitą vietą

Tai tik vieno mėnesio – liepos – tikrinimai, liūdnai pasibaigę mūsų rajone aplaidžiai dirbantiems verslininkams.

V.Kirjanovienė ir M.Norvilis sako, jog prekybos ar maitinimo vietos aplinką, tvarką joje galėtų vertinti ir patys pirkėjai bei klientai. Juk kiekvienas galime pasižiūrėti, ar tvarkingi pardavėjų ar kavinių šeimininkų drabužiai, ar jie dėvi galvos apdangalus, ar švarios šaldymo vitrinos, ar tvarkingi šaldytuvai ir patalpos.

„Pastebėjus, jog tvarkos trūksta, derėtų tiesiog nepirkti iš tokio prekeivio produktų, ignoruoti tokią maitinimo įstaigą, nes visada yra galimybė pasirinkti kitą ūkininką, pardavėją ar kavinę“, – pataria inspektoriai.