Netvarkingos laiškų dėžutės – viena pagrindinių kliūčių siuntoms pristatyti

netvarkingos dezutLietuvos paštas skaičiuoja, jog kas trečia šalyje įregistruoto adreso gaunamųjų laiškų dėžutė yra netvarkinga arba jos išvis nėra. Tai – viena pagrindinių priežasčių, kodėl laiškininkai negali gyventojams tinkamai pristatyti šiems adresuotų siuntų, prenumeratos ar kitos informacijos.

„Šiuo metu Lietuvoje įregistruota kiek daugiau nei 1,8 milijono adresų. Mūsų surinktais duomenimis, kas trečias mūsų šalies adresatas turi netvarkingą gaunamųjų laiškų dėžutę arba visai jos neturi. Dar blogesnė situacija su įmonėmis – tik kas antra įmonė apskritai yra įsirengusi laiškų dėžutę“, – dėstė Lietuvos pašto Tinklo tarnybos direktorė Inga Dundulienė.
 
Pasak I. Dundulienės, dėl netvarkingų ar išvis neįrengtų gyventojų ir įmonių laiškų dėžučių laiškininkams sudėtingiau pristatyti pašto korespondenciją, prenumeratą ir kitą gavėjams aktualią informaciją. Dėl to gavėjams vėliau gali kilti įvairių nepatogumų.

Lietuvos paštas siekia užtikrinti kokybišką korespondencijos, prenumeratos ir kitų pranešimų pristatymą, todėl iki rugsėjo 30 dienos kviečia visus gyventojus ir įmones įsirengti arba atnaujinti senas ir naudoti netinkamas gaunamųjų laiškų dėžutes.

Tvarkinga laiškų dėžutė turi būti rakinama ir gerai pritvirtinta prie namo sienos, tvoros ar stovo. Laiškų dėžutės turi būti įrengtos laiškininkams lengvai prieinamose vietose: daugiabučiuose namuose – kiekvienoje laiptinėje ne aukščiau kaip antrame namo aukšte, individualiuosiuose namuose – prie įėjimo į gyvenamąją teritoriją, įmonėse, įstaigose ar organizacijose – prie pagrindinio įėjimo į pastatą, sodininkų bendrijose – prie pagrindinių įvažiavimų į sodininkų bendriją.

Visus neturinčiuosius gaunamųjų laiškų dėžutės Lietuvos paštas kviečia dalyvauti akcijoje „Pasirūpinkite savo laiškais!“. Nuo rugsėjo 1 iki 27 dienos užsiregistravus Lietuvos pašto internetinėje svetainėje www.lietuvospaštas.lt galima išlošti vieną iš 150 pašto dėžučių.

Akcijoje dalyvauti gali visi norintieji – gyventojai, įmonės, organizacijos, sodininkų bendrijos. Laimingieji bus paskelbti rugsėjo 30 dieną.

Lietuvos paštas primena, kad pagal LR pašto įstatymą už gaunamųjų laiškų dėžutės įsirengimą ir būklę atsakingi patys gavėjai.
Akcinė bendrovė Lietuvos paštas – tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą turinti bendrovė Lietuvoje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.