Nevyriausybinės organizacijos paminėjo Saugaus eismo dieną

saugaus eismo protu musis laimejo neigaliuju draugija 1Ar dažnai susimąstome, jog eismo nelaimės priežastis gali būti vienintelis neapgalvotas vairuotojo ar pėsčiojo judesys? Būtent dėl to kasdien keliuose reikia save kontroliuoti bei elgtis pagal taisykles.

Šias taisykles dar kartą aptarti į susitikimą pakviestos nevyriausybinės organizacijos. Taip Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kartu su partneriais trečią kartą pamini Saugaus eismo dieną (balandžio 6-ąją).

Popietės dalyvių laukė smagios pramogos – jaunųjų šilutiškių koncertas, trumpametražiai filmai apie saugų eismą, klausimų viktorina ir dovanos.

Renginį atidarę lopšelio-darželio „Žibutė“ vaikai parodė pavasarišką programą, apipintą dainomis, eilėmis ir mįslėmis ir susirinkusiesiems priminė svarbiausias saugaus eismo taisykles.

Popietėje dalyvavo ir žodį tarė Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas, pareigūnai Alvydas Balandis ir Nerija Ropienė, Klaipėdos regiono kelių direktorius Petras Kaučikas, Šilutės Kelių tarnybos viršininkas Algimantas Jakubauskas ir Šilutės r. Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė.saugus eismas viktorina moteru seklycia 1

Smagiausia popietės dalis buvo viktorina, kurioje savo žinias apie saugų eismą kelyje ryžosi pasitikrinti septynios komandos: „Šilutės bočiai“, „Moterų seklyčia“, „Šiaurietiškas ėjimas“, „Policijos rėmėjai“, „Saugi kaimynystė“, „Neįgaliųjų draugija“ ir Našlių draugija „Gėla“.

Varžovai turėjo pasakyti, kaip keičiasi žmogaus reakcija ir jos laikas pavartojus alkoholio, kokią įtaką eismo saugumui daro rūkymas prie vairo, kuo pavojingas nuovargis, mieguistumas ir kaip jų išvengti. Dar komandų dalyviai turėjo žinoti, ką turi padaryti vairuotojas, pervažiavęs balą, arba kaip saugiausia įveikti kelio ruožą, padengtą ledu.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad geriausia saugaus eismo žinovė – „Neįgaliųjų draugijos“ komanda. Mažai nuo jos atsiliko „Policijos rėmėjai“, trečiąją vietą pasidalijo „Saugi kaimynystė“ ir „Moterų seklyčia“.

Porą valandų trukusi popietė neprailgo, jai pasibaigus niekas neskubėjo į namus – vaišinosi arbata, skanėstais.

Organizatoriai visus dalyvius apdovanojo suvenyrais: Visuomenės sveikatos biuro atstovės įteikė atšvaitus ir žibintuvėlius su biuro logotipu, o Lietuvos automobilių kelių direkcija – apsaugos liemenes ir knygeles apie saugų eismą.