„Nord Creative Camp“ stovykloje kino studentai iš Šiaurės regiono ir Baltijos šalių kuria filmus Kintuose

Rugpjūčio 16-29 dienomis Kintuose galima sutikti filmavimo komandas, kursiančias filmus skirtingose Pamario erdvėse. „Nord Creative Camp“ stovyklos metu, daugiau nei keturiasdešimt kino mokyklų studentų: režisieriai, scenaristai, operatoriai, montažo režisieriai, garso režisieriai ir prodiuseriai, klausys paskaitų ir kurs trumpametražius filmus.

Rapolo Gorodeckio nuotr.

„NORDFILM“ – tai Lietuvos muzikos ir teatro akademijos iniciatyva įkurtas Šiaurės ir Baltijos šalių aukštųjų kino mokyklų tinklas. „Nordplus“ fondo finansuota iniciatyva pirmą kartą suburs kino studentus bei dėstytojus iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos ir Islandijos čia, Kintuose, dviejų savaičių kino nuotykiui.

Šiųmetės stovyklos kryptis ir tema – tvarumas. Studentai ne tik susipažins su pagrindiniais tvarumo kino aikštelėje principais, tvarumo etika bei filosofija, bet taip pat šiuos principus pritaikys ir savo kūrybos bei filmų gamybos metu. Dėstytojai iš Švedijos, Latvijos, Suomijos, Lietuvos, Islandijos ir Estijos atrinks septynias Pamario lokacijas, kuriose ir vyks filmavimai. Studentai susipažins ir su Ventės ragu, ir su apleista Vėtrungės stovyklaviete, Mingės uostu bei kitomis kinematografiškomis lokacijomis.

Bendradarbiaudama su Kintai Arts rezidencija, Kintų seniūnija, Šilutės rajono savivaldybe bei įvairiomis kitomis vietos organizacijomis, stovykla suteikia studentams galimybę ieškoti, kurti ir įgyvendinti savo meninius ir profesinius atradimus.

Taip pat paskutinį šios vasaros savaitgalį – penktadienio ir šeštadienio vakarais nuo 20.00 val. – Kintų bei Pamario bendruomenės kviečiamos atvykti į atvirus kino seansus Daugiafunkciame Kintų centre, kurių metu vyks Baltijos jūros regiono studentiškų trumpametražių filmų peržiūros. O jau rugpjūčio 27 d. – paskutinį vasaros sekmadienį – 15 val., įvyks stovyklos metu sukurtų filmų premjera bei diskusija, atvira visiems Pamario bendruomenių nariams. „Nord Creative Camp“ ne tik stiprina ryšius tarp Šiaurės ir Baltijos šalių kino mokyklų, bet ir skatina tvarumo principų įsisavinimą bei pritaikymą jaunųjų ateities kino studentų kūryboje.

 

Rapolo Gorodeckio nuotr.