Norėjo praturtėti, neteko dešimčių tūkstančių eurų

Liepos viduryje Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnams pranešta, kad iš vyro sukčiai pasisavino apie 20 tūkst. eurų. Tokie nusikaltimai pastaruoju metu Lietuvoje – jokia naujiena, bet nežiūrint į tai, kad ir policija, ir žiniasklaida nuolat įspėja gyventojus, jų nemažėja.

Teisėsaugos duomenimis, 50 m. šilutiškį laikotarpiu nuo 2022 m. birželio iki šių metų birželio 19 d. nepažįstami asmenys įtikino investuoti į kriptovaliutą. Taip iš jo apgaulės būdu išviliota apie 20 tūkst. eurų.

Tokių ir panašių nusikaltimų apstu visoje šalyje, vien praėjusios savaitės penktadienį pranešta dar apie kelis. Štai investavimo platforma susidomėjusi Klaipėdos gyventoja prarado daugiau nei 16 tūkst. eurų. Klaipėdos apskr. VPK praneša, kad 54 m. klaipėdietė pareiškė, kad laikotarpiu nuo birželio 14 iki liepos 26 d. nepažįstamas asmuo įtikino ją investuoti į investavimo platformą ir apgaulės būdu išviliojo 16 781 eurą.

O Alytuje gyvenantis 54-erių  vyras prarado dar daugiau – net 60 000 eurų. Vyras pranešė, kad tai nutiko vos per 4 dienas – laikotarpiu nuo liepos 20 iki 24 d.

Į Šiaulių AVPK pareigūnus kreipėsi vyras, iš kurio daugiau nei 27 tūkst. eurų išviliojo mergina. Šiam šiauliečiui vos 31-eri, o su mergina jis teigia bendravęs nuo 2022 m. liepos 17 d. iki šių metų gegužės 9 d. Mergina apgaulės būdu praturtėjo 27 558 eurais.

Visais atvejais pradėti tyrimai dėl sukčiavimo.

Parengta pagal Elta inf.