Nori įsigyti daugiau socialinių būstų

BUSTAS  GLUOSNIU 7 1Eilėje išsinuomoti socialinį būstą iš Savivaldybės šiuo metu yra registruoti 167 žmonės ir metų pabaigoje prie jų bus prirašyti dar apie 15.
Savivaldybės Planavimo ir plėtros vyriausioji specialistė Raminta Čėsnienė politikams pristatė sprendimo projektą, kuriuo siūloma pritarti dalyvauti projekte „Socialinių būstų įsigijimas Šilutės rajono savivaldybėje“.

Projektui įgyvendinti bus pasinaudota LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2014-2020 metų ES fondų investicijų programos prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ lėšomis. Šilutės savivaldybei ketinama skirti 682 795,41 Eur socialiniams būstams įsigyti.

Statyti daugiabutį namą ar pirkti butus?

Pasak savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio, sprendžiant tokį klausimą buvo prieita prie išvados, kad perkant butus už programoje suplanuotas lėšas Savivaldybė galėtų įsigyti daugiau butų nei kainuotų pastatyti tokio dydžio daugiabutį namą.

Pasak mero, Savivaldybė prie 682 795,41 Eur, kuriuos gautų iš  Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, įsipareigotų prisidėti ne mažiau kaip 15 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Bendra projekto vertė būtų apie 785 214,72 Eur. Už tokią sumą galima nupirkti apie 40 butų, o gal net ir daugiau, nes tai priklausys nuo butų pasiūlos.

Savivaldybės būsto fonde jau yra 306 butai. Šiemet Savivaldybė dar nepirko nė vieno buto, nes tam nebuvo skirta lėšų.

Savivaldybės Tarybos Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Daiva Žebelienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad džiaugiasi Savivaldybės dalyvavimu minėtame projekte, nes taip bus galima bent trečdaliu sumažinti socialinio būsto laukiančių šeimų skaičių. D.Žebelienė mano, kad vertėtų Savivaldybės būsto nuomos sutartyse numatyti aiškias sąlygas, kaip sutartys gali būti nutrauktos, jeigu suteiktas būstas yra netinkamai naudojamas, nemokami nuomos ir kiti komunaliniai mokesčiai.

Opozicijos lyderis, liberalas Algirdas Gečas irgi palankiai vertina Savivaldybės dalyvavimą socialinių būstų įsigijimo projekte. Jo nuomone, gerai būtų, kad tokius būstus gautų jaunos šeimos ir lengviau įsitvirtintų gyventi mūsų krašte. Kita vertus, A.Gečas pastebi, kad gana dažnai savivaldybės Tarybai yra pristatomi sprendimo projektai, kuriuose siūloma socialinį būstą parduoti likutine verte – labai pigiai, nes jis būna nudėvėtas. „Jeigu Savivaldybė didina savivaldybės butų fondą, turėtų didinti ir savo valdomo turto naudojimo kontrolę“, – mano opozicijos lyderis.