Norinčių modernizuoti individualų namą – dvigubai daugiau

Baigėsi Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) kvietimas teikti paraiškas kompensacinėms išmokoms už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą.

APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų.

Šiandien gyvenamosios paskirties pastatai sudaro 2/3 (64 proc.) viso šalies pastatų fondo ploto, kur individualūs namai, vertinant pagal plotą, sudaro 34 proc. bendro Pastatų fondo ploto). Didžioji šių pastatų dalis (75 proc.) statyti iki 1993 m. ir yra žemesnės nei C energinio naudingumo klasės.

Daugiausiai paraiškų gauta iš Kauno miesto bei rajono (80 ir 77), Vilniaus miesto bei rajono (86 ir 52) ir Klaipėdos miesto bei rajono (30 ir 29) savivaldybių. Paraiškų skaičius iš šių savivaldybių sudaro beveik 30 proc. visų gautų paraiškų. Tarp mažesnių savivaldybių aktyvumu išsiskyrė Mažeikių ir Trakų savivaldybės. Iš Mažeikių r. savivaldybės pateiktos 47 paraiškos, Kėdainių r. sav. – 35, Kaišiadorių bei Šilutės rajonų sav. – po 32 paraiškas.

Daugiausiai 1-2 butų namų, kuriems prašoma finansavimo yra F energinio naudingumo klasės – 856 pastatai, E klasės – 158 pastatai, D klasės – 123, G klasės -117 pastatų, o C klasės – 68 pastatai.
„Džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų 3 metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, – sako APVA atstovas Jonas Balkevičius.