Norintiems uždrausti eismą komisija ir vėl ištarė „Ne“

kalneliai gatveseJau nebe pirmą kartą į Šilutės r. savivaldybės eismo saugumo komisiją kreipiasi miesto pakraštyje, netoli gamtos paminklo – Senojo Šilutės ąžuolo – neseniai namus išsistatę šilutiškiai. Jie pageidauja, kad pro jų sodybas einančiu keliu būtų uždrausta važiuoti kitiems eismo dalyviams, t.y., kad jie čia turėtų absoliučios ramybės zoną.

Tačiau šiems naujakuriams ir šįkart teko nusivilti – komisija nesiruošia uždrausti čia važinėti.

Senojo ąžuolo gatvė ir gretima K.Lekšo gatvė – naujai statomų namų rajonas, tad ir asfalto, čia, žinoma, dar nėra: kelio danga – žvyruota, be to, duobėta. Tad čia ką tik įsikūrę žmonės dar pernai ėmė siekti, kad čia būtų ribojamas mašinų greitis.

Į Eismo saugumo komisiją pirmą kartą jie kreipėsi rugsėjį ir nurodė, jog „augant gyventojų tankumui gatvelė darosi nebesaugi, nes kai kurie vairuotojai čia sugeba „skristi ir 80-100 km per val. greičiu“.

Gyventojai teigė, kad dviejose sodybose „yra vaikų, vyksta kaimyniškas bendravimas, važinėjama dviračiais“, todėl jie nėra „užtikrinti dėl jų ir savo saugumo“, be to, sausa žvyro danga sukelia dulkes, jie priversti kęsti nuolatinį triukšmą ir nepatogumus.

Tuomet greičio mažinimo kalnelių pageidavusiems naujakuriams komisija nepritarė, nes žvyrkeliuose tokie kalneliai nerengiami.

Neseniai gyventojai vėl surašė raštą komisijai – šįkart pageidauja, kad čia būtų uždrausta važinėti krovininiams automobiliams.

K.Lekšo gatvėje gyvenanti ponia T.D. komisiją informavo, kad Senojo ąžuolo gatvėje neseniai buvo atnaujinta žvyruota kelio danga, ir tai labai palengvino keliones į namus ir pėstute, ir mašinomis. Tačiau, anot šilutiškės, šiuo keliu važinėjančios įmonės „Plantramsta“ krovininės mašinos tą kelią jau sugadino, išmušė duobes. Ir gadins toliau, jei joms nebus uždrausta čia važinėti.

Todėl moteris pageidauja, kad Senojo ąžuolo gatvėje būtų pastatytas ženklas „Krovininių automobilių eismas draudžiamas“.

Tačiau komisijos nariai ir šįkart ištarė vieningą „Ne“. Jie pabrėžė, kad šį kelią įrengė, remontavo ir toliau savo lėšomis prižiūri rajono Savivaldybė. Jis įrengtas ne kam kitam, o kaip tik tam, kad juo savo sodybas galėtų pasiekti visi šiame kvartale namus besistatantys šilutiškiai.

„Kelias tam ir yra, kad juo būtų važiuojama, nėra jokios priežasties šioje vietoje riboti sunkiasvorių ar kokių kitokių mašinų eismą“, – reziumavo komisija.