Norite ilgai gyventi? Paprasta formulė pasitikrinti

measuring-waistRaktas į ilgesnį gyvenimą yra juosmens apimtis, kuri neviršija pusės jūsų ūgio, rodo vienas tyrimas.
Mokslininkai išrado paprastą formulę, kuri parodo, kiek gyvenimo metų žmogus gali prarasti dėl antsvorio, rašo dailymail.co.uk.

Jie tvirtina, kad ši taisyklė galioja bet kokio amžiaus, bet kokios lyties ir bet kokios tautybės žmonėms.

Minimai formulei reikalinga juosmens apimtis – ją galima matuoti tarp apatinio šonkaulio ir klubo, neįtraukus pilvo.

Jei juosmens apimtis yra lygi pusei jūsų ūgio ar mažiau, jūsų tikėtina gyvenimo trukmė turėtų prilygti vidutinei – šiuo metu tai yra 81 metai. Tačiau su keliais papildomais centimetrais jūsų gyvenimas trumpėja mėnesiais ar net metais.

Pavyzdžiui, vidutinio 30 metų vyro, kurio ūgis yra 1,75 m, juosmens apimtis turėtų būti ne didesnė kaip 87,5 cm. 30 metų ir 1,6 m ūgio moters juosmuo turėtų siekti 64 cm arba mažiau.

Tačiau jei vyro juosmens apimtis yra lygi 105 cm ir sudaro 60 proc. jo ūgio, tai, anot formulės, atims iš jo 1,7 gyvenimo metų. Jei moters talija yra padidėjusi iki 96 cm, ji gyvens 1,4 metų trumpiau.

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad gyvenimas labai nesutrumpėja, tačiau jei žmogus yra smarkiai nutukęs, jis praranda labai daug.

30 metų ir 1,75 m ūgio vyras, kurio juosmuo siekia 140 cm, gali prarasti 20,2 gyvenimo trukmės metų. Tokio paties amžiaus ir 1,6 m ūgio moteris, kurios talija siekia 127,5 cm, gali mirti 10,6 meto anksčiau.

Mokslininkai iš Casso verslo mokyklos Miesto universitete (City University) Londone tokią formulę išvedė išanalizavę daugiau kaip 300 tūkst. suaugusiųjų gyvenimą per 20 metų. Daktarė Margaret Ashwell leidiniui „The Sunday Times“ sakė, kad ši formulė yra paprastas sveikatos pasitikrinimas, kurį kiekvienas gali atlikti namie.

Ji pridūrė, kad liemens apimtis yra svarbi, nes ji rodo visceralinių riebalų kiekį kūne – šio tipo riebalai susiję su cholesteroliu, diabetu ir širdies ligomis. Ji taip pat mano, kad ūgio ir juosmens apimties santykis yra kur kas geresnis prastos sveikatos ir nutukimo rodiklis negu kūno masės indeksas (KMI), kurį plačiai vartoja gydytojai.

„Žmonės vadovaujasi klaidingomis viltimis, jeigu jie remiasi KMI. Turime matuoti tai, ką reikia“, – sakė ji.

KMI žmogaus svorį lygina su jo ūgiu. Pagal šį skaičiavimą maždaug 60 proc. britų patenka į nutukusių arba antsvorio turinčiųjų kategoriją. Tačiau M.Ashwell pažymi, kad jei vyriausybė leistų medikams naudoti formulę su juosmens apimtimi, nutukusių ar antsvorio turinčių britų būtų daugiau – maždaug 69 proc.

Profesorius Lesas Mayhew, taip pat dalyvavęs minėtame tyrime, kuris bus paskelbtas žurnale „Public Library of Science“, sakė: „Tai pribloškiantis įrodymas, kad vyriausybės politika turėtų daugiau dėmesio skirti ūgio ir juosmens apimties santykiui, kaip sveikatos būklės tikrinimo įrankiui“.