Noro nepareiškė, o prie centrinio šildymo prijungė

Untitled-1 copyBaigtas rekonstruoti dar vienas Šilutės daugiabutis – Gluosnių g. 5 namas. Visi jo gyventojai, apsijungę į bendriją „Vilma“, rekonstrukcijos darbais patenkinti. Statinę medaus lyg tuo deguto šaukštu gadina tik vienos šeimos patyrimas, kuri ir dabar nežino tiksliai – pykti jiems ar ne.

Lig šiol šie šilutiškiai savo butą šildė oficialiai įrengtu vietinio šildymo katilu dujomis. Tačiau, baigiant namo rekonstrukciją, jie sužinojo, kad jų nuosavas katiliukas, esantis balkone, jau atjungtas ir butas, kaip ir visas namas, jungiamas prie centralizuoto šildymo…

 

Buvo pranešę, kad šildymui nesijungs

Buto šeimininkas Gediminas „Šilutės naujienoms” pasakojo, kad dar prieš 20 metų buvo gavęs leidimą atsijungti nuo centralizuotos šildymo sistemos. Jis savo sandariame balkone įsirengė dujinio šildymo katilą ir juo buvo visiškai patenkintas. Žiemos metu šeimai pakakdavo 2 – 3 dujų balionų, kad bute palaikytų normalią temperatūrą. Šeima ypač džiaugėsi, kad galėjo pradėti ar baigti šildymą kada tik norėjo, ir šildėsi tiek, kiek norėjo.

Kai bendrija nusprendė rekonstruoti namą, Gediminas nesipriešino, nors tame bute šeima jau nebegyveno – jį išnuomojo. Bendrijos pirmininkui Robertui vyras sako telefonu pranešęs, kad nepageidauja būti prijungtas prie šildymo sistemos, ir ramiai laukė renovacijos pabaigos.

Neramu jam tapo tada, kai gavo pranešimą apie priskaičiuotas renovacijos išlaidas. Vienoje išlaidų eilutėje jis aptiko 2000 Eur sumą, kurią turės apmokėti už prijungimą prie centralizuotos šilumos sistemos ir naujų radiatorių sumontavimą.

„Apžiūrėjęs savo butą supratau, kad mano dujų katiliukas jau atjungtas ir mūsų butas bus prijungtas prie centralizuoto šildymo sistemos”, – pasakojo vyras.

Pinigų iš sąmatos jau nebeišbrauks

Namo renovacijos organizatorius UAB „Šilutės šilumos tinklai” direktoriaus pavaduotojas Vygantas Kamarauskas sakė, kad jokio pareiškimo apie tai, jog šiam butui nereikia centrinio šildymo, jis neturi. Jeigu toks dokumentas būtų pateiktas, renovacijos projektuotojai galėjo tokį norą įgyvendinti.

Viso namo rekonstrukcijos projektas pasirašytas namo bendrijos pirmininko be jokių išlygų, kad Gedimino butui centrinio šildymo nereikia net neužsiminta. Darbai jau priduoti, ir dabar ginčytis su statybininkais, kad šie išbrauktų pinigus už atliktą darbą, jau nebeįmanoma.

Tad, pasak Gedimino, dabar lieka tik per prievartą pasakyti „ačiū” už tai, kad jo butui, be jokio prašymo, buvo sugrąžintas centralizuotas šildymas…

„Norėtųsi, kad bent kiti, kurie panašiomis aplinkybėmis renovuosis savo namus, visas norimas sąlygas iš anksto nurodytų raštu – popieriniame dokumente”, – linkėjo Gediminas.