Nors sergamumas auga, ruošiamasi mokinių grįžimui į mokyklas

Gegužės 10 d. 5 – 11 klasių mokiniai Vyriausybei leidus grįžta į mokyklas.

Savivaldybėms leista pačioms nuspręsti kokiu būdu bus mokoma: ar tęsiamas tik nuotolinis mokymas ar pritaikomas mišrus mokymo metodas. Į mokyklas sugrįžusiems mokiniams ir darbuotojams testavimas bus privalomas.

Pasak Šilutės švietimo skyriaus vedėjos Dainoros Butvydienės, planuojama atverti ir Šilutės rajono mokyklas. Kada ir kaip tai pavyks padaryti bus žinoma pirmadienį.

Balandžio 27 d. Vyriausybė nusprendė atverti mokyklų duris ne tik pradinukams ir abiturientams, bet ir 5 – 11 klasių mokiniams. Sąraše, kurioms mokykloms bus leista atsiverti nuo gegužės 10 d., yra 18 savivaldybių. Tarp jų ir Šilutės rajonas.

Savivaldybės sprendimus dėl mokymo organizavimo būdo priims pačios. Ar tęsti nuotolinį mokymą ar pradėti mišrų mokymą, derinant kontaktinį ir nuotolinį mokymą.

Pasak D. Butvydienės, prieš mokyklų atidarymą reikia atlikti nemažai darbų.

„Turime suderinti, kad mokiniams ir mokytojams nuolat būtų atliekami greitųjų antigenų testai, taip pat dėl mokinių pavėžėjimo autobusais. Nes karantino reikalavimuose yra nurodyta, kad viešajame transporte privalu laikytis 1 m atstumo, o mokinių būna daug“, – sakė vedėja.

Tiksli informacija dėl mokyklų atidarymo bus žinoma tik pirmadienį.

Ugdymą organizuojant kontaktiniu būdu, mokyklos darbuotojai turės atlikti profilaktinius tyrimus koronaviruso infekcijai diagnozuoti arba testuotis greitaisiais antigenų testais. 5 – 11 klasių mokiniams testavimas privalomas visose savivaldybėse, abiturientams – tik rekomenduojamas.
Profilaktinis tyrimas nustatyti koronaviruso infekcijai gali būti neatliekamas tiems mokiniams, kuriems ugdymas organizuojamas atvirose erdvėse. Taip pat testuotis neprivalu pradinukams.

Šiuo metu mišriu būdu mokosi pradinukai, o nuo gegužės 3 d. į mokyklas gali grįžti abiturientai. Taip pat leista organizuoti kontaktinius egzaminus stojantiems į bendrojo ugdymo mokyklas – grupėse iki 10 mokinių.

Balandžio 29 d. duomenimis, Šilutės rajone COVID-19 serga 412 žmonių, nuo pandemijos pradžios mirė 63 šilutiškiai. Rajone nuo koronaviruso jau paskiepyta apie 8 tūkst. gyventojų.