Norvegijos pinigai – sveikatos kabinetams atnaujinti

P3290325Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė kvietimą teikti paraiškas pagal 2009-2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos priemonę „Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose gerinimas“.

Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras ketina šiam fondui teikti projektą, kuris sudarys sąlygas atnaujinti mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų sveikatos kabinetus.

Yra nustatyta minimali projekto suma – 700 tūkst. litų. Kad galėtų įsisavinti šią minimalią sumą, Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras nori paraišką teikti su partneriu – Neringos savivaldybe.

Savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje svarstant šį klausimą politikams abejonių nekilo dėl projekto reikalingumo. Tik šypsnį sukėlė šmaikštus klausimas, pateiktas naujajam merui Vytautui Laurinaičiui: „Kodėl partneriu pasirinkta Neringos savivaldybė, o ne Pagėgių?“

Savivaldybės gydytojas Marius Bartkus atsakė, kad Pagėgiai šiuo klausimu bendradarbiaus su Taurage.

Įgyvendinant projektą, bus atliktas rajono mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų sveikatos kabinetų paprastasis remontas, nupirkta sveikatos kabinetams skirtų baldų ir kitų priemonių (visuomenės sveikatos rizikos veiksniams įvertinti skirtų priemonių, aplinkai įvertinti skirtų priemonių, sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymo, informacinių komunikacinių technologijų ir metodinių priemonių).