Nubausti balsų pirkliai, tarnavę socialdemokratams

RinkimaiDu rinkėjų balsų pirkliai M.L. ir P.Š., kurie trukdė Šilutės seniūnijos Šlažų kaimo gyventojams įvykdyti pilietinę pareigą – praėjusių metų ankstyvą pavasarį laisvai balsuoti savivaldos rinkimuose, sulaukė Šilutės apylinkės teismo sprendimo. Teismas jiems abiem paskyrė po 80 MGL (3012,80 Eur) dydžio baudas.

Prokurorė Jurgita Ališauskaitė kaltino du 43 metų vyrus, jog jie keturiems Šlažų kaimo gyventojams, sutikusiems balsuoti išankstiniuose savivaldos rinkimuose už socialdemokratų sąrašo politikus ir jų tuometinį kandidatą į rajono merus Sigitą Šeputį, žadėjo mokėti po 5 eurus.

Policijos pareigūnai vasario 25 d. pamatė, kad keturi žmonės išlipo iš tamsios spalvos BMW 525 atokiau nuo Savivaldybės, kurioje vyko išankstiniai rinkimai. Jie atėjo balsuoti, o juos atvežęs automobilis nuvažiavo. Vienas policijos ekipažas nusekė paskui BMW iki ligoninės, kiti liko stebėti rinkėjų. Šie pabalsavę išėjo iš Savivaldybės ir patraukė ligoninės link. Ten visi keturi buvo sulaikyti. Dvi merginos iš karto papasakojo apie prašymą balsuoti už socialdemokratus, todėl visas ketvertas ir BMW vairuotojas buvo nuvežti į policijos komisariatą.

„Šilutės naujienos“ apie tai rašė š.m. sausio 15 dieną straipsnyje „Rinkėjų balsų pirkliai laukia nuosprendžio“.
Kaltinamojoje kalboje J.Ališauskaitė siūlė teisiamiesiems paskirti po 100 MGL baudas, tačiau teismas baudas sumažino iki 80 MGL.

Be paskirtų baudų, teismas nurodė konfiskuoti iš M.L. sulaikymo metu paimtus 60 Eur (12 kupiūrų po 5 eurus).
Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui.