Nufilmavo žiaurų elgesį prie upės: vyras 3 kartus sviedė šunį į vandenį

11Feisbuke internautus papiktino vaizdo įrašas, kuriame nufilmuotas žiaurus elgesys su gyvūnu. Jame galima matyti, kaip Šilutėje, Šyšos upės krante stovintis vyras įsiūbuoja šunį ir didele jėga sviedžia gyvūną į vandenį. Dėl šio įvykio pareigūnai pradėjo administracinę teiseną.

Vaizdo įrašu pasidalinusi gyvūnų prieglaudos „Šilutės beglobiai“ įkūrėja Rimutė Vismantienė teigia, kad šį poelgį Šilutėje, Šyšos upės pakrantėje prie Geltonojo tilto nufilmavo prieglaudos savanorės, kurios pasibaisėjo nederamu elgesiu su gyvūnu ir tuoj pat iškvietė pareigūnus.

„Šunį į upę įmetė išgėrusių žmonių kompanija, kurioje buvo ir mažamečiai vaikai. Šuns sviedimą į upę nufilmavo mano jaunosios savanorės. Jos iškvietė policiją, tačiau pareigūnai neįžvelgė žiauraus elgesio su gyvūnu, nes šuo sveikas, nesužeistas“, – stebisi R. Vismantienė. Įvykio vietoje buvusi R. Vismantienė teigia, kad su šunimi buvę asmenys buvo ne tik neblaivūs, bet ir agresyvūs. Šalia būta ir vaikų, ir kitų žiūrovų, tačiau niekas šio poelgio nė nebandė sustabdyti. „Baisu patiketi, kad šitaip elgiamasi Šilutėje su šuniukais. Pagal šeimininkus, jie šitaip maudo šunis“, – stebisi ji.

„Žmonėmis nepavadinsi, kas darosi? Nejaugi mes tokie bejėgiai ? Buvo grasinimų susidorojimu, teko laikytis net atstumo nuo šių baisių žmonių. Rizikuojame nuolatos ne tik gyvūnų sveikata, bet ir savo“, – rašoma prie „Šilutės beglobių“ feisbuke patalpinto vaizdo įrašo.

Šunį sviedė 3 kartus: bandė pripratinti prie vandens

Šilutės rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkė Jurgita Nausėdienė patvirtina, kad pranešimas į bendrąjį pagalbos centrą apie minėtą įvykį gautas 2019 m. gegužės 1 d. 14.49 val. Įvykio vieta – Šilutės miestas, Pylimo gatvė prie Šyšos upės.

„Visi kompanijoje buvę asmenys tvirtino, kad rudas šuo į vandenį buvo įmestas, nes jį maudė. Šuns savininkė nurodė, kad jos draugas šunį išmuilino ir, norėdamas jį išmaudyti, įmetė į vandenį. Šuo buvo su pavadėliu, kad jį būtų lengviau pagauti, nes jis mėgsta pabėgti. Šuns savininkės draugas buvo neblaivus, 1,19 prom. alkoholio“, – įvykio aplinkybes aiškina J. Nausėdienė.

Anot jos, pasakodamas apie šuns maudymą, vyras pridūrė, kad šuo bijo vandens ir jis tokiomis maudynėmis nori gyvūną pripratinti prie vandens. Vyras nurodė, kad šunį į upę metė tris kartus, o paskui jį pririšo prie krūmo šalia savo buvimo vietos. Jų pasakojimus patvirtino ir kiti įvykio vietoje buvę asmenys.

J. Nausėdienė patvirtina, kad į įvykio vietą buvo atvykusi „Šilutės beglobių“ darbuotoja, kuri, apžiūrėjusi šunį ir pakalbėjusi su jo savininke bei jos draugu, nusprendė šuns nepaimti ir palikti šeimininkų globai. „Pareigūnams atvykus į įvykio vietą, į vandenį mestas rudos spalvos nedidelis šuniukas buvo už pavadėlio pririštas prie krūmo. Apžiūrėjus šunį per atstumą matėsi, kad šuo yra be išorinių sužalojimų, jis bėgiojo ir, mums artinantis, lojo. Dėl įvykio pradėta administracinė teisena pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 346 straipsnį“, – aiškina ji.

delfi.lt inf.