„Nulinė tolerancija korupcijai“, – ragina STT pareigūnai

KorupcijaPraėjusią savaitę savivaldybės vadovai, administracijos bei visuomenės atstovai susitiko su LR Seimo bei savivaldybės antikorupcijos komisijų atstovais, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) šalies ir Klaipėdos regiono vadovais.

Susitikimas surengtas Tarptautinei antikorupcijos dienai – gruodžio 9 d. paminėti ir aptarti, kaip bendrų tikslų gali siekti politikų komisijos ir STT.

Pasak STT Klaipėdos valdybos viršininko Arvydo Juršėno, geriau gyvensime tuomet, kai visuose valdžios sluoksniuose ir visuomenėje bus nulinė tolerancija korupcijai.

Susitikime Pagėgių savivaldybės antikorupcijos komisijos pirmininkas Eugenijus Dargužas bei Šilutės savivaldybės antikorupcijos komisijos pirmininkė Sandra Tamašauskienė prisipažino, kad jų vadovaujamos komisijos nieko esminio nėra nuveikusios. Jiedu pripažino, kad trūksta kompetencijos, kaip veikti, kokiais dokumentais vadovautis, ir norėtų sužinoti apie galimą STT darbuotojų pagalbą.

STT direktorius Saulius Urbonavičius ir Klaipėdos valdybos viršininkas A.Juršėnas sakė, kad savivaldybės komisijos turi vertinti savivaldybės Tarybos ir administracijos sprendimus ir įsakymus antikorupciniu požiūriu ir siekti kuo skaidresnės minėtų institucijų veiklos. A.Juršėno nuomone, savivaldos antikorupcijos komisijos turėtų daugiausiai daryti dokumentų antikorupcinius vertinimus, o tyrimus dėl galimos korupcijos palikti Specialiųjų tyrimų tarnybai.

A.Juršėnas viešai padėkojo Savivaldybės administracijos darbuotojai Jūratei Bandzienei, kuri kruopščiai tvarko visus privalomus dokumentus. A.Juršėno duomenimis, J.Bandzienė, kuriai patikėta atlikti sprendimų projektų antikorupcinius vertinimus, pareigas eina bene ilgiausiai regione.

Seimo Antikorupcinės komisijos narė Agnė Bilotaitė minėjo, kad pagal tyrimų duomenis, dėl korupcinių santykių valstybėje neracionaliai kasmet panaudojama apie 2 mlr. eurų. Didžiausia tos sumos dalis prapuola viešuosiuose darbų ir paslaugų pirkimuose.

Meras Vytautas Laurinaitis ir jo pavaduotojas Algirdas Balčytis Seimo narei A.Bilotaitei pasiguodė, kad jiems jau seniai kelia abejonių Viešųjų pirkimų įstatymas. Pasak mero, dabartinės įstatymo nuostatos leidžia laimėti konkursus įmonėms, kurios pačios nei stato, nei kokias kitokias paslaugas atlieka, o laimėjusios konkursus bemaž viską perleidžia subrangovams.

Vicemeras A.Balčytis priekaištavo, kad savivaldybės gali daryti menką įtaką, kad viešuosius pirkimus galėtų laimėti įmonės, siūlančios ne mažiausią darbų kainą, o geriausią darbo ir medžiagų kokybę.