Numatys atsakomybę už garbės ir orumo įžeidimą

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas pritarė Viktorijos Čmilytės-Nielsen inicijuotoms Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pataisoms, kuriomis siūloma nustatyti administracinę atsakomybę už viešąsias paslaugas teikiančio asmens garbės ir orumo pažeminimą.

Jei Seimas pritartų, baudos nuo 50 iki 300 eurų bus galima susilaukti už „viešąsias paslaugas teikiančio asmens garbės ir orumo pažeminimą, reiškiamą raštu, žodžiu, gestais, įžeidžiančiu, įžūliu, provokuojančiu ar kitokiu elgesiu“. Tyrimą atliktų ir administracinių nusižengimų protokolus surašytų policijos pareigūnai.

Kodekso pataisos paliestų ne tik medikus, bet ir mokytojus, paramedikus, socialinius darbuotojus. Pasak Seimo pirmininkės, šiuo metu viešąsias paslaugas teikiančio asmens garbės ir orumo pažeminimas kvalifikuojamos kaip nedidelis viešosios tvarkos pažeidimas, o toks asmuo savo garbę ir orumą turi ginti teisme civilinio proceso tvarka. Tikimasi, kad priėmus siūlomas pataisas bus labiau apsaugoti nuo streso ir įžeidimų darbuotojai, kurie vykdo gyvybiškai svarbias funkcijas, gelbsti žmonių gyvybes.

Pagal Elta inf.