Nuo balandžio gyventojams tvarkyti elektronines atliekas padės seniūnijos

elektronines-atliekosNuo balandžio pradžios visi šalies gyventojai galės siekti, kad jų seniūnija šiais metais būtų paskelbta aktyviausiai besirūpinančia aplinka.

Startuoja ekologinis konkursas „Atsakinga seniūnija“, kurio tikslas – skatinti žmones ir vietinės valdžios atstovus kartu rūpintis aplinka, tinkamai tvarkyti atliekas ir sudaryti dar palankesnes sąlygas gyventojams jomis atsikratyti.

Konkurso nugalėtoja bus paskelbta ta seniūnija, kuriai per nustatytą laiką pavyks surinkti daugiausiai elektros ir elektronikos atliekų.

Minėtą iniciatyvą organizuoja didžiausia Lietuvoje atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo ir tvarkymo bendrovė „Žalvaris“ kartu su projekto partneriais asociacija „EEPA“ (elektros ir elektroninės įrangos bei baterijų ir akumuliatorių gamintojų ir importuotojų organizacija). Projektas truks iki šių metų spalio pabaigos. Jame dalyvauti gali visos Lietuvos seniūnijos.

„Šiame projekte gali dalyvauti visos norinčios seniūnijos. Taip siekiame, kad rūpintis švaria aplinka kuo patogiau būtų ne tik didžiųjų miestų, bet ir nuo jų nutolusių vietovių gyventojams. Daugumai pavasarį  pabunda noras gyventi švariau, tvarkytis aplinką, atsikratyti nereikalingų rakandų. Svarbu, kad nereikalingais daiktais būtų atsikratoma teisingai – neteršiant gamtos. Kviečiame visų seniūnijų gyventojus aktyviai dalyvauti“, – sako įmonės „Žalvaris“ komercijos direktorius Sigitas Ašmonas.

Projekte dalyvaujančios seniūnijos registruos gyventojus ir jų turimą elektronikos įrangą, tuomet projektą organizuojanti įmonė „Žalvaris“ surinks ją apvažiuodami visus taškus. Nežinantieji, ar jų seniūnija dalyvauja projekte, informaciją apie tai galės rasti elektroniniame puslapyje www.elektronikosakcija.lt. Jame bus pateiktos visos užsiregistravusios ir projekte dalyvaujančios seniūnijos.

Pasak asociacijos „EEPA“ direktoriaus Giedriaus Mikulsko, kiekvienuose namuose atsiranda nenaudojamos buitinės technikos.

„Deja, gana dažnai šias elektros ir elektronines atliekas gyventojai išmeta kartu su kitomis buitinėmis atliekomis, kaupia savo namuose arba dar blogiau – palieka gatvėse ir pamiškėse – taip kenkdami aplinkai ir savo sveikatai.

„Spinter tyrimai“ duomenimis, 46 procentai gyventojų elektronikos atliekas tiesiog išmeta. Šio projekto tikslas yra padėti gyventojams teisingai ir patogiai atsikratyti elektronikos atliekomis,“ – pasakojo G. Mikulskas.

Projekto pabaigoje daugiausia elektronikos atliekų surinkusi Lietuvos seniūnija bus apdovanota 7000 Lt vertės prizu, kurį galės panaudoti bendruomenės poreikiams.

Visą išsamią informaciją apie projektą galima rasti elektroniniame puslapyje www.elektronikosakcija.lt