Nuo elektros užsidegė restoranas, nuo žaibo – ūkinis

gaisras KukoraiPraėjusi savaitė Šilutės kraštui nepagailėjo išbandymų ugnimi: ketvirtadienio naktį šilutiškių pamėgtame restorane „Rambynas“ įsiplieskus ugniai aprūko patalpos, išdegė baro ir šalia jo esantys baldai bei dalis lubų, o šeštadienį dienos metu, per lietų, galbūt – įtrenkus žaibui, Saugų seniūnijos Kukorų kaime nudegė ūkinis pastatas su jame buvusiu šienu ir malkomis.

Naktį liepsnos apgadino restoraną

Ketvirtadienio naktį gaisras kilo Šilutės centre įsikūrusioje picerijoje – kiniečių maisto restorane „Rambynas“. Apie 2 val. jau uždarytame restorane suveikus apsauginei signalizacijai, dar nebuvo aišku, ar į restoraną įsilaužė vagys, ar suveikė dūmų davikliai. Atvykę apsaugos tarnybos darbuotojai pamatė iš patalpų besiveržiančius dūmus ir liepsnas pastato antrajame aukšte.

Skubiai iškviesti ugniagesiai. Gesinti dideliame verslo pastate kilusį gaisrą atvyko penkios jų komandos. Norėdami patekti į dūmuose skendinčias patalpas, ugniagesiai išdaužė durų stiklą. Viduje dūmai jau buvo pasklidę ne tik antrajame aukšte, kur yra restoranas, bet ir pirmajame aukšte esančioje kepykloje.

Ugniagesiai, patekę į restorano patalpas, išvydo liepsnojančius baro baldus ir minkštasuolius. Patalpose tvyrojo tiršti dūmai ir karštis.

Nuo karščio sutrūkinėjo langai ir išdegė lubos virš baro. Kadangi liepsna nebuvo išplitusi, daug vandens lieti neprireikė ir ugnis greit buvo užgesinta, tačiau ugniagesiai iki paryčių budėjo ir vėdino patalpas.

Išvėdinus patalpas paaiškėjo, kad gaisro metu jos stipriai suniokotos: apdegė baldai ir įranga, aprūko sienos ir lubos, norint, kad restoranas veiktų kaip anksčiau, reikės didelio remonto.

Tik dėl laiku suveikusios signalizacijos gaisras nepersimetė į tame pačiame pastate esančias parduotuves.

Spėjama, kad liepsnos galėjo kilti nuo elektros prietaiso – greičiausiai koks nors gedimas įvyko baro elektros įrangoje.

Kada po nelaimės atidarys restoraną, „Rambyno“ savininkai nekomentuoja.

Po gaisro iš ūkinio pastato liko tik sienosgaisras rambyno restorane

Šeštadienį 15.44 val. Saugų seniūnijos Kukorų kaime esančioje Atgimimo gatvėje užsiliepsnojo ūkinis pastatas. Ugniagesiai pranešimą apie gaisrą gavo tada, kai pastatas jau degė atvira liepsna.

Pastate buvo laikomas lengvai užsiliepsnojantis šienas ir malkos.

Tuo metu, kai kilo gaisras, lijo, griaudėjo perkūnija. Tramdyti liepsnų išvyko trys ugniagesių ekipažai, tačiau liepsnas blaškantis stiprus vėjas trukdė gesinti. Vos tik ugnį užpylus vandeniu, ji tuoj vėl įsiplieksdavo.

Gaisro metu nudegė šiferiu dengtas pastato stogas, medinės pastato konstrukcijos, sudegė viduje buvęs šienas ir daug malkų.

Šalia nudegusio pastato gyvenamojo namo nėra, netoliese yra likę tik buvusio namo griuvėsiai.

Tiesa, gatvėje yra daugiau sodybų. Aplinkiniai spėliojo, kad galbūt į pastatą galėjo trenkti žaibas, bet tokia gairso priežastis, pasak Šilutės PGT atstovo Arūno Ališausko, yra sunkiai nustatoma.

Pastato savininkai mano, kad liepsnas greičiausiai įplieskė kieno nors neatsargus elgesys su ugnimi. Nuostolius apytikriai jie įvertino 5000 eurų.