Nuo gamtos stichijų nukentėjo 4 kartus daugiau automobilių

masinaDraudimo bendrovės ekspertai teigia, kad šios vasaros orai buvo gana rūstūs automobiliams. Per sezoną užfiksuotų įvykių, kurių priežastis gamtos jėgos, skaičius išaugo 4 kartus, palyginti su praėjusiais metais. Automobiliai dažniausiai nukentėjo nuo krušos ir audrų.

Nors vasara buvo palyginti rami, keli lietingi ir audringi rugpjūčio savaitgaliai išaugino nuostolius ir žmonių nekilnojamam turtui – „PZU Lietuva“ ekspertai suskaičiavo, kad už tokius nuostolius šiemet išmokėta ir rezervuota dukart daugiau lėšų negu pernai.

„Šiemet pirmąsyk fiksavome krušos nuostolius automobiliams Po vieno savaitgalio registravome net 10 tokių įvykių. Kruša viename kieme apgadino visus kelių šeimų automobilius“, – pasakojo Žalų departamento direktorius Gytis Matiukas.

Pasak jo, pernai mašinos kur dažniau nukentėdavo nuo audros ar jos padarinių, pvz., užgriuvusių medžių, vėtros užmestų daiktų ir t.t. Šiemet transporto priemonės dažniau keliavo į dirbtuves dėl krušos įlenktų paviršių, įskeltų stiklų ir t.t.

G. Matiukas pabrėžė tendenciją, kad kasko draudimu pradėti drausti ne tik nauji, bet ir senesni automobiliai, apsisaugant nuo netikėtų nuostolių.

Pasak žalų reguliavimo eksperto, vien kosmetinis krušos apdaužytos mašinos remontas gali kainuoti iki kelių tūkstančių litų. Be to, gamtos stichijos užklumpa netikėtai ir vairuotojams neretai nėra kaip nuo jų apsisaugoti ar išvengti.