Nuo ilgapirščių kenčia ir „Litorina“, ir Žemės ūkio mokykla

djaerf axesLGIlgapirščių grobiu tampa ir grūdai, ir kirviai iš parduotuvės. Tokios dvi bylos išnagrinėtos Šilutės r. apylinkės teisme.
Vogti kirvius iš „Litorinos“ prekybos centro buvo įjunkęs 41-erių šilutiškis A.T. Jis, užsikišęs kirvius už džinsų, du kartus sėkmingai parsinešė namo. Tačiau trečias kartas nemelavo – vyras buvo sučiuptas su įkalčiais.

Girti įsibrovėliai tuštino Žemės ūkio mokyklos sandėlį – pavogė 400 kg grūdų. Bet kitos dienos rytą vagims, keliaujantiems į turgų, užsidirbti sutrukdė policijos pareigūnai.

Trečias kartas nemelavo

A.T., teistas 11 kartų, neseniai sulaukė ir 12-ojo teismo nuosprendžio. Šį kartą vyras teistas dėl 2 vagysčių iš Šilutėje esančios „Litorinos“ parduotuvės. Iš ten jis vasario 11 d. išsinešė smūginį gręžtuvą, reples ir parduotuvei padarė 657,99 Lt žalą.

Po poros dienų A.T. vėl sukinėjosi parduotuvėje. Šį kartą jam pasisekė už drabužių užsikišus išsinešti akumuliatorinį suktuvą, peilį bei 3 kirvius. Parduotuvei jis padarė 1162,80 Lt nuostolį.

Pajutęs azartą, vagis grobio atėjo ir trečią kartą. Tuomet A.T. ketino pavogti 2 kirvius ir taip būtų padaręs dar 403 Lt žalą parduotuvei.

Tačiau Lietuvos Nepriklausomybės dieną apsaugos darbuotojai buvo akylesni ir trečias kartas vagiui buvo nesėkmingas – išeinantis jis sulaikytas su už džinsų užkištais kirviais.

Žiemą ėjo ne dirbti, o vogti

Vyras teisme savo kaltę pripažino ir paaiškino, kad „Litorinos“ prekybos salėje jis buvo atradęs vietą, kur vaizdo kameros nefiksuodavo vaizdo. Jis išsirinkdavo prekių ir, nuėjęs į kameroms nematomą zoną, užsikišdavo po drabužiais ar įsidėdavo į kišenes.

Abiejų vagysčių metu pavogtus daiktus jis pardavė Tauragės turguje už pusę kainos.

Vasario 16-ąją jis vėl užėjo į „Litoriną“, į pirkinių krepšelį įsimetė 2 kirvius ir, kaip įprasta, nupėdino į tą savo atrastą slaptą vietelę. Ten kirvius užsikišo už džinsų.

Su sunkiu kroviniu eidamas iš parduotuvės jis tuščią pirkinių krepšelį paliko prie kasų. Tačiau pro duris išeiti nepavyko – jį sulaikė apsaugos darbuotojas.

Kaltinamasis neneigia, kad jis tokiu būdu sugalvojo užsidirbti, mat žiemos metu nėra darbo ir jis neturi pajamų.
Šis jo pasiteisinimas – ne išteisinimas. A.T. už vagystes nubaustas laisvės atėmimu metams ir 5 mėnesiams, bausmę atliekant pataisos namuose. Taip pat priteista atlyginti ir „Litorinai“ padarytą turtinę žalą – 1820,79 Lt.

Ratelis nulūžo, vagys įkliuvo

Teismo nuosprendžius išgirdo ir vagišiai A.Š. bei V.R., kurie  vasario 25-osios vakarą, apsvaigę nuo alkoholio, įsibrovė į Šilutės žemės ūkio mokyklai priklausantį sandėlį. Iš jo vyrukai pavogė 400 kg grūdų, vertų 200 litų.

Kaltinamasis A.Š. teisme kaltu prisipažino visiškai ir pasakojo, kad tą vakarą jo namuose gėrė su V.R., kuris apie 22 val. paprašė padėti pavogti grūdų.

Susitarę gautus pinigus pasidalinti, abu vaikinai įlindo į sandėlį pro atplėštą lentą ir į netoliese rastą vežimėlį įsimetė vieną maišą. Tempiant grobį, nukrito vežimėlio ratas. Tuomet abu nuėjo į V.R. motinos namus, paėmė karutį ir grįžo baigti pradėto darbo.

Radę sandėlyje maišų, juos pripylė grūdų ir po vieną maišą vežė į V.R. namų rūsį. Iš viso pavogė 8 maišus grūdų.

Jau kitos dienos rytą jie iškeliavo į Šilutės turgų parduoti vogtus grūdus, bet pakeliui vaikinus sulaikė policijos pareigūnai.
Dėl tokio savo poelgio abu gailisi, Žemės ūkio mokyklos atstovo atsiprašė ir pavogtus grūdus grąžino.

Vogė, nes reikėjo pinigų vaistams

Šilutės žemės ūkio mokyklos įgaliotas atstovas teisme sakė, kad vasario 26 d. ryte pažįstamas pranešė, jog tikriausiai apvogtas mokyklos sandėlys, nes jo namo laiptinėje, prie rūsio, sukrauti grūdų maišai. Nuvykęs į sandėlį darbininkas pamatė, kad nuo durų nuplėšta lenta. Pažįstamo įtarimai pasitvirtino – keli šimtai kilogramų grūdų pavogta.

V.R. teisme teisinosi grūdus vogęs dėl to, jog reikėjo pinigų vaistams. Mat jis yra II grupės invalidas, jo darbingumo lygis – 40 procentų.   V.R. nusikalsta nebe pirmą kartą, yra baustas administracine tvarka už smulkias vagystes, neturi nuolatinės gyvenamosios vietos. Todėl jis  nuteistas 70 parų areštu, bausmę atliekant areštinėje.

Jo bendrininkui A.Š. paskirta 1 300 Lt dydžio bauda, kurią jis turi sumokėti per 6 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

Abu teismo nuosprendžiai dar gali būti skundžiami.