Nuo neatsakingų eismo dalyvių veiksmų neapsaugo jokie ženklai ir draudimai

ojimokalnelisPenktadienį posėdžiavusiai Savivaldybės Eismo saugumo komisijai pateikti 4 prašymai, du iš jų – dėl kalnelių prieš perėjas, kurie padėtų riboti eismo intensyvumą ir užtikrintų pėsčiųjų saugumą.

Savo iniciatyva komisijos pirmininkas Romualdas Renčeliauskas kvietė pasvarstyti apie papildomas apsaugos priemones kelyje Šilutė – Klaipėda, prie tilto per Tenenio upę, kur praėjusią savaitę įvyko skaudi avarija.

Įrengs kalnelius

Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojoas Darius Steponkus prašė pasirūpinti pėsčiųjų saugumu prie ligoninės. Vyr. gydytojas informuoja, kad Rusnės gatve vykstantis eismas yra labai intensyvus, vairuotojai nepaiso saugaus greičio, todėl tiek medicinos darbuotojams, tiek pacientams kyla sunkumų pasiekti kitapus ligoninės esančią vaistinę. Vaistinėje yra gaminami vaistai, kurių paimti medicinos seselės per kelią turi prabėgti po keliasdešimt kartų per dieną.

Pavojus kyla ir ligoninės pacientams, kurių, administracijos skaičiavimais, ligoninės teritorijoje kasdien apsilanko maždaug po 450. Ligoninės administracija prašo restauruoti senąją perėją su kalneliu ir ties vaistine įrengti dar vieną.

Įrengti tokią pat perėją A.Baranausko gatvėje Vainute paprašė ir Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus. Pasak seniūno, dažnai pagrindine A.Baranausko gatve, vedančia į Šilalę, automobiliai lekia tokiu pat greičiu kaip ir už miestelio. Tiek seniūnas, tiek kiti miestelio gyventojai jaudinasi dėl moksleivių saugumo, kuriuos dažnai A.Baranausko gatvėje paleidžia mokyklinis autobusas.

Abu prašymai, kuriems komisija pritarė, bus pateikti įmonei Klaipėdos regiono keliai.

„Tokios perėjos su kalneliais duoda gerų rezultatų. Manau, kitais metais darbams bus rasta pinigų“, – sakė VĮ Klaipėdos regiono kelių Šilutės kelių tarnybos viršininkas Algirdas Jakubauskas.

Naudotis aikštele neuždraudė

Leisti prie gatvės pasistatyti informacinį paslaugų kelio ženklą su vidiniu apšvietimu paprašė ir Šilutės muziejaus Turizmo informacijos centras, norintis būti labiau matomas.

Ženklą, kurį norima pakabinti ties įvažiavimu į Kultūros ir pramogų centro kiemą, Turizmo informacijos centras turi. Komisija prašymui pritarė. Ženklas prie gatvės atsiras tada, kai bus išduotas leidimas.

Lopšelio – darželio „Žvaigždutė“ direktorės Stasės Viršilienės prašymas neleisti ne darželio darbuotojams ir vaikus atvežantiems tėvams šalia ugdymo įstaigos esančioje aikštelėje statyti automobilių nukeltas svarstyti į kitą posėdį.

Komisijos nariai suabejojo, ar įmanoma patenkinti šį prašymą, todėl, kad automobilių stovėjimo aikštelės didžioji dalis įrengta ne privačioje, o valstybinėje žemėje. Jos įrengimui lėšos skirtos iš Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų. Vadinasi, oficialiai aikštele naudotis turi teisę kiekvienas gyventojas.

Iniciatyva – dėl avarijos

R.Renčeliauskas komisijos narius pakvietė apsvarstyti savo pasiūlymą: iš abiejų pusių pastatyti „STOP“ ženklus priešais Miestalių kaimo ribose esantį tiltą, ant kurio praėjusio antradienio vakarą įvyko skaudi avarija ir buvo sunkiai sužeisti du žmonės (apie įvykį galite paskaityti „Šilutės naujienų“ portale www.silutesnaujienos.lt).

Nors greitis abipus tilto yra ribojamas iki 70 km/h ir pastatyti lenkti draudžiantys ženklai, vairuotojai šiame kelio ruože mėgsta įsibėgėti.

Pasak Kelių policijos poskyrio viršininko Gintauto Armono, statyti „STOP“ ženklų prasmės nėra, todėl, kad tiltas nesusiaurėja, o pavojingas kelio ruožas pažymėtas visais reikiamais ribojimais ir perspėjimais.

„Kai kelyje Šilutė – Klaipėda prieš siaurėjančius tiltus buvo pastatyti „STOP“ ženklai, kilo įvairių diskusijų ir nuomonių. Tačiau ten jie – būtini, o statyti juos prieš minimą tiltą, manau, nereikalinga. Galbūt jau kitais metais prasidės šio krašto kelio (nuo Šilutės miesto iki Saugų gyvenvietės) rekonstrukcijos darbai. Bus ne tik platinama važiuojamoji dalis, bet ir tiltas per Tenenio upę, prieš jį bus supilta aukštesnė kelio sankasa“, – kalbėjo A.Jakubauskas.

Eismo saugumo komisija taip pat informuoja, kad prasidėjus žiemai pagrindinėse miesto gatvėse bus statomi laikini stovėti draudžiantys ženklai – kad technika nuo gatvių galėtų nuvalyti sniegą.