Nuo pirmadienio mokyklos, darželiai uždaromi ir Šilutėje: rytoj šaukiamas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis

 

UntitledVyriausybės ir Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro sprendimu, šalies mastu stabdoma ugdymo įstaigų veikla. Nuo pirmadienio pamokos nevyks ir Šilutės mokyklose, nedirbs vaikų darželiai. Leisti vaikus į darželius ir mokyklas rytoj – nerekomenduojama. Šiuos ir kitus sprendimus, kurie privalomo tiek privačioms, tiek biudžetinėms įstaigoms, priėmė šalies Vyriausybė.

Šiandien Šilutės rajono savivaldybėje vyko pasitarimas, o rytoj bus šaukiamas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis.

Vyriausybės sprendimai privalomi

Šiandien Vyriausybės posėdyje svarstyta jau ekstremalia tapusi situacija dėl spartaus koronaviruso plitimo šalyje. Buvo priimti sprendimai, kurie yra būtini, privalomo visiems valstybinėms ir privačioms institucijoms. Pagrindinis to tikslas – užkirsti potencialiam viruso išplitimui šalyje.

Premjeras Saulius Skvernelis informavo, kad nuo rytojaus 7 val. ryto šalyje uždraudžiami visi vieši renginiai, leidžiami tik renginiai lauke, dalyvių skaičiui neviršijant 100 ir užtikrinant reikiamo atstumo išlaikymą.

Nuo rytojaus rekomenduojama nebeleisti vaikų į švietimo įstaigas, o nuo kovo 16 dienos iki kovo 27 dienos bus nutrauktas ugdymo procesas visuose šalies ugdymo įstaigose, nuo lopšelių darželių iki universitetų. Šios dvi savaitės bus išnaudotos kaip moksleivių atostogos. Ugdymo įstaigos įpareigotos per šį laikotarpį pasiruošti ugdymo procesą organizuoti alternatyviais būdais, pavyzdžiui, nuotoliniu būdu.

Premjeras tikisi, kad tėvams, kurie susidurs su tokiu iššūkiu, bus sudarytos galimybės dirbti nuotoliniu būdu, jeigu tai nebus galima padaryti nuo kovo 16 dienos bus galima gauti nedarbingumo pažymėjimą. Nereikia skubėti kreiptis pirmadienį, tai bus galima padaryti atgaline data.

Nuo kovo 16 dienos bus uždrausti skrydžiai į Italiją.

Šilutėje šaukiamas ekstremalių situacijų komisijos posėdis

Penktadienį, kovo 13 dieną, 10 val. šaukiamas Šilutės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdis į kurį kviečiami ne tik atsakingi Savivaldybės specialistai, bet ir seniūnai, medikai, žiniasklaidos atstovai.

Savivaldybės vyr. specialistas civilinei saugai Rimantas Zimantas sakė, kad posėdžio metu turės būti aktyvuotas Ekstremalių situacijų operacijų centras ir paskirtas jo vadovas. Pagal susidariusią situaciją, vadovo pareigas gali eiti tik medikas. Vakar planuota, kad šios pareigos bus patikėtos Šilutės ligoninės vyr. gydytojui Viktorui Šileikiui.

Kartu bus sprendžiama ir dėl tolesnės rajono ugdymo įstaigų veiklos galimybių, taip pat kultūrinių renginių uždraudimo. Taip pat turės būti nuspręsta kuriose patalpose galėtų būti karantinuojami kontakte su susirgusiais buvę žmonės. Pasak R. Zimanto, apsvarstytos kelios tokių patalpų galimybės.

Šiandieninio pasitarimo metu šie klausimai nebuvo sprendžiami, nes dar nebuvo pasibaigęs Vyriausybės posėdis, kuriame svarstyti tolesni veiksmai šios ekstremalios situacijos metu. Šilutės savivaldybės vadovai turėjo sulaukti Valstybės vadovų nurodymų.

Beje, Vilniaus savivaldybė jau vakar pranešė, kad visų ugdymo įstaigų darbą stabdo iki balandžio 17 dienos.