Nuo pirmadienio Šilutės policija dirbs naujai Kabinetuose pareigūnų – perpus mažiau, gatvėse – dvigubai daugiau

policija pagalbaPirmadienį, lapkričio 21-ąją, Šilutės rajono policijos komisariatas (PK) ima dirbti naujai – mūsų rajone pradedama įgyvendinti policijos reforma.

Tad nuo kitos savaitės visose rajono viešose vietose matysime dvigubai daugiau pareigūnų, žymiai mažiau jų liks dirbti kabinetuose.

Visa Lietuva prie naujo policijos darbo modelio pereis 2017-ųjų ausio 1-ąją.

Darbo vieta – automobilis

Šilutės policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas pasakoja, jog naujosios pertvarkos esmė – Viešosios ir Kriminalinės policijos padalinių veiklos pokyčiai. Abiejų šių padalinių darbo pobūdis  iš esmės keičiasi – jie nuo šiol vadinsis Veiklos ir Reagavimo skyriais.

Reagavimo skyriuje dirbs patruliai ir Operatyvinės grupės tyrėjai. Pagrindinės jų funkcijos bus, kaip ir iki šiol, reaguoti į pranešimus, patruliuoti, pradėti ikiteisminius tyrimus, teikti pagalbą.

Gera naujiena ta, kad Šilutės r. PK Reagavimo skyriuje bus įsteigti 5 papildomi tyrėjų etatai. A.Mikalauskas pasidžiaugia, kad dabar bus galima formuoti nebe 2, o 3 tyrėjų ekipažus. Šie ekipažai budės visame rajone ištisą parą, todėl kur kas operatyviau galės reaguoti į pranešimus ir atvykti pas žmones.

Šių tyrėjų darbo vieta bus automobilis. Automobiliuose jie turi visą reikiamą įrangą, kad galėtų surašyti protokolus, surinkti reikalingą informaciją, padaryti apklausas ar atlikti kitus procesinius veiksmus.

Tyrėjai išeina į viešąsias vietaspolicijos virsininkas_mikalauskas

Veiklos skyriuje liks dirbti Kriminalinės policijos tyrėjai ir Prevencijos poskyrio tyrėjai, iki šiol vadinti apylinkių inspektoriais.
Reorganizacija, pasak A.Mikalausko, labiausiai pakeis būtent šio padalinio veiklą, nes iki šiol kabinetuose dirbę tyrėjai išeina į viešąsias vietas. Teritorijoje dirbs visi tyrėjai ir jų darbo laikas dėl to ilginamas, kad kuo ilgesnę paros dalį jie praleistų savo teritorijose.

Viešose vietose jie dirbs maždaug 50-70 proc. savo darbo laiko, nors jų darbo pobūdis išliks panašus į ligšiolinį. Trumpai sakant, jie ir toliau nagrinės skundus, prašymus ir pareiškimus, atliks ikiteisminius tyrimus, administracinę teiseną, teiks gyventojams pagalbą.

Rajonas suskirstytas į 3 teritorijas

Visas Šilutės rajonas yra padalintas į tris teritorijas. Pirmajai priskirtas Šilutės miestas, antrajai – Šilutės, Juknaičių, Katyčių, Usėnų ir Rusnės seniūnijos, trečiajai – Saugų, Švėkšnos, Kintų, Gardamo, Žemaičių Naumiesčio ir Vainuto seniūnijos.
Pasak A.Mikalausko, skirstant buvo atsižvelgiama ne tik į teritorijos gyventojų skaičių, bet ir į nusikalstamumo statistiką, t.y., siekta, kad visiems tyrėjams tektų maždaug vienodas darbo krūvis.

Tų teritorijų gyventojams dabar nebereikia įsiminti savo apylinkės inspektoriaus telefono numerio – esant reikalui, jie turės rinkti grupės vadovo telefono numerį. Mat būtent grupių vadovai turės visą įvykių medžiagą, jie skirstys darbus, bus atsakingi už bendravimą su gyventojais, jų skundų priėmimą. Grupių vadovai vadovaus 7 pareigūnams – tyrėjams.

Grupių vadovų telefonų numerius netrukus žadama paskelbti seniūnijų informacinėse lentose, policijos tinklalapyje, rajono žiniasklaidos priemonėse.

„Neabejojame, kad taip dirbant pavyks greičiau ištirti gyventojų pareiškimus ir greičiau jiems duoti atsakymus“, – sako komisariato viršininkas.

Tačiau tai nereiškia, kad galime užmiršti visoje šalyje veikiantį bendrąjį pagalbos telefoną 112. Pranešimų apie įvykius ir toliau laukiama būtent šiuo telefonu, o galimybė susisiekti su grupių vadovais žmonėms suteikiama tam, kad, reikalui esant, jie galėtų tiesiogiai pabendrauti su įvykį tiriančiais pareigūnais.

Gatvėse bus dvigubai daugiau policijos

Šilutiškiams nebe naujiena, kad nuo gegužės 1-osios mūsų policijos komisariate nebeliko Budėtojų dalies, vadinamojo Operatyvaus valdymo poskyrio. Komisariato patalpos dabar užrakinamos 17 valandą, tad po darbo valandų, vietoje to, kad skundus priimtų pareigūnai, dabar siūloma pastebėti šalia durų įrengtą mygtuką. Jį paspaudus sujungiama su Tauragės AVPK, kurio budėtojai ir išklauso pareiškėją.

Būtent iš Tauragės AVPK toliau yra organizuojama pagalba bet kuriame mūsų rajono kampelyje gyvenantiems žmonėms – pas juos siunčiamas tas policijos ekipažas, kuris tuo metu yra arčiausiai įvykio vietos.

Beje, Tauragės AVPK budėtojai mato ne tik ekipažų išsidėstymo vietas bei jų judėjimo trajektorijas visoje apskrities VPK teritorijoje, bet net automobilių švyturėlių įjungimą.

Galutinis visų šių pokyčių policijoje rezultatas, A.Mikalausko žodžiais tariant, yra tas, kad iki šiol mūsų rajone vidutiniškai per parą dirbo po 3 ekipažus, o dabar dirbs po 6 ekipažus. Be to, iki reorganizacijos kabinetuose dirbo apie 37 pareigūnus, o gatvėse – po 23. Dabar kabinetuose dirbti belieka maždaug 24 pareigūnai, o gatvėse jų matysime net dvigubai daugiau – 48.

„Taigi policija bus labiau matoma, o tai neabejotinai turėtų padėti mažinti nusikalstamumą. Naujai dirbant bus galima greičiau reaguoti į pranešimus, greičiau suteikti pagalbą žmogui ir duoti jam atsakymą apie jo problemos tyrimą“, – sako A.Mikalauskas.