Nuo rugsėjo – po rajoną keliaujame nemokamai ir… naujais autobusais!

Prasidėjęs rugsėjis atnešė naujų ir džiugių žinių šilutiškiams. Jau nuo 1-osios šio mėnesio dienos visi keleiviai reguliaraus vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo autobusų maršrutais Šilutės rajone yra vežami nemokamai, t. y., su 100 procentų nuolaida.

Nauji vėjai prasidėjus rudeniui padvelkė UAB „Šilutės autobusų parkas“ aikštelėje – čia išsirikiavo 8 nauji ir apynauji keleiviniai mikroautobusai. Jie kursuos priemiesčio maršrutais, bus galima tokius mikroautobusus užsisakyti ir ekskursijoms.

Tokie autobusiukai Šilutę pasiekė praėjusią savaitę.

Po rajoną – nemokamai

Taigi, nuo rugsėjo 1 d., Šilutės rajono tarybos sprendimu, patvirtintu dar liepos mėnesį, mūsų miesto keleivius vežančios bendrovės išlaidos, vežant keleivius reguliaraus vietinio susisiekimo autobusų maršrutais, yra kompensuojamos iš Šilutės rajono savivaldybės biudžeto lėšų teisės aktų nustatyta tvarka. Tokia kelionės kompensavimo tvarka negalioja tik maršrutui „Šilutė–Klaipėda–Šilutė“.

Bendrovės „Šilutės autobusų parkas“ vadovai dar anksčiau atliko analizę ir, pagal pateiktus preliminarius skaičiavimus padarė išvadą, kad nemokamam keleivių vežimui papildomai reikės 132 tūkst. eurų per metus. Patirtos vežėjų išlaidos bus kompensuojamos iš Savivaldybės biudžeto.
Šiuo sprendimu planuojama, kad sumažės tarša išmetamosiomis dujomis, daugiau gyventojų naudosis viešuoju transportu, turėtų mažėti automobilių spūstys mieste ir srautai visoje savivaldybėje, gerės ir eismo saugumas.

8 nauji mikroautobusai

Jau nuo šios savaitės keleiviai galės pasinaudoti proga ir keliauti keturiais visiškai naujais arba keturiais apynaujais, vos 1 ar 2 metų senumo, keleiviniais mikroautobusais.

Naujuose autobusuose, kuriuos praeitą savaitę UAB „Šilutės autobusų parkas“ direktorius Artūras Stonkus, pristatė rajono administracijai, yra įrengta nuo 25 iki 30 sėdimų vietų. Šie mikroautobusai daugiausia kursuos priemiesčio maršrutais, įskaitant maršrutą „Šilutė-Klaipėda-Šilutė“, juos taip pat bus galima užsisakyti ekskursijoms.

„Šilutės autobusų parkas“ naujųjų mikroautobusų savo kieme sulaukė praėjusią savaitę. Jie įmonei kainavo kiek daugiau kaip 700 tūkst. eurų.