Nuotolinėse technologijų pamokose – skaniausi pyragai ir suknelių eskizai

eskizaiGardžiausi pyragai ir keksiukai, suknelių eskizai, velykinės puošmenos, – tai dalykai kuriuos pagamino Vydūno gimnazijos devintokės ir dešimtokės nuotoliniu būdu. Merginos parodė, kad technologijų pamokos ne vien mezgimas, siuvinėjimas ar nėrimas, bet ir maisto gaminimas, gamtinių medžiagų panaudojimas kuriant suknelių koliažus, pašnekesiai apie gyvenimą, tradicijas, šeimą.
Šilutės Vydūno gimnazijos technologijų mokytoja Alina Judžentienė mokyklos feisbuko paskyroje pasidalino mergaičių iškeptų pyragų nuotraukomis. Gausybė konditerijos gaminių – nuo „tinginio“, keksiukų iki braškių torto – buvo saldžios dovanos mamoms Motinospyragai dienos proga.

Mokytoja pasakojo, kad dovanas mamoms mokinės tradiciškai daro kiekvienais metais, tik ankstesniais metais mergaičių darbą klasėje prižiūrėdavo jos „žvitrioji akis“. Ir šiemet, kai pasiūlė padaryti staigmeną mamoms, sutiko didžioji dalis mergaičių. „Joms labiau patinka gaminti, negu megzti, nerti siuvinėti“, – pastebi mokytoja. Ji džiaugiasi, kad mergaitės noriai kepė pyragus: ieškojo receptų, domėjosi, galiausiai maišė ingredientus. Buvo ir tokių, kurios ne tik iškepė keksiukų, bet mamai staigmeną padarė sutvarkydamos kambarius.

Mokytoja sako, kad gaminimo įgūdžiai priklauso nuo mergaičių namų ir mamų: jei mamos moko tokių dalykų savo dukras, leidžia gaminti. „Mergina. Moteris. Mama“ – tai tema technologijų pamokose, kurią gvildendamos gimnazistės ne tik siuva, mezga, bet ir kalbasi apie tradicijas, gyvenimą, meilę, brandą, šeimą. Pyragų kepimas yra šios temos dalis.

Šiuo metu gimnazistės kuria suknelių koliažus. Eskizams kurti naudoja ne tik popierių, bet ir gamtines medžiagas – gėlių žiedus, lapus. Mokytoja jų prašė atsiųsti po vieną koliažą, o jos atsiunčia po 4 ar net 6. Tai rodo, kad ir ši veikla mokinėms patinka.
Artėjant Velykoms, gimnazistės gamino puošmenas šiai šventei.