Nuotykių uoste tyrimas sustojo. Kolegos prašo politikus pasiaiškinti

PARODYMAIIncidentą Šilutės mažųjų laivų uoste, į kurį galimai įsivėlė įtakingi Šilutės politikai, Klaipėdos apygardos prokuratūra perdavė tirti Klaipėdos rajono prokuratūrai. Tačiau ikiteisminis tyrimas dar nebus pradėtas mažiausiai tris savaites, nes bylą perėmęs prokuroras atostogauja.

Šilutės rajono kai kurie politikai ragina kolegas, kurių kompanija matė uosto svečio įstūmimą į vandenį ir pasišalino iš įvykio vietos, pasiaiškinti visuomenei.

Antradienį tokį pareiškimą išplatino rajono meras Šarūnas Laužikas, Savivaldybės tarybos opozicija, trečiadienį – TS-LKD Šilutės skyriaus taryba.

ŠILUTĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS MERO PAREIŠKIMAS

2014-05-13

Praėjo dvi savaitės po incidento Šilutės prieplaukoje, sukėlusio didelį atgarsį visuomenėje. Vyksta ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, įtarimai kol kas niekam nepareikšti. Esu įsitikinęs, kad teisėsaugos institucijos greitai ir objektyviai išsiaiškins šio įvykio aplinkybes.

Vertindamas šį incidentą noriu pabrėžti, kad politikams yra taikomi aukštesni elgesio ir moralės standartai. Manau, kad žiniasklaidoje minimi šio įvykio dalyviai ar liudininkai – Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai ir administracijos direktorius, privalo nelaukdami ikiteisminio tyrimo pabaigos pasiaiškinti savivaldybės tarybai ir visuomenei.

Šilutės rajono savivaldybės meras Šarūnas Laužikas

ŠILUTĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS OPOZICIJOS PAREIŠKIMAS

2014-05-13

2014 m. gegužės mėn. 7 d. Šilutės rajono savivaldybės tarybos mažuma (opozicija) viešai pasmerkė Šilutės rajono savivaldybės tarybos Darbo partijos Šilutės skyriaus lyderio Sauliaus Stankevičiaus, įsivėlusio į šių metų) gegužės 1 d. nakties rezonansinius įvykius Šilutės miesto prieplaukoje, elgesį. Tačiau respublikinės ir rajoninės žiniasklaidos publikacijos atskleidžia, kad ne tik S. Stankevičius buvo šio incidento, kai nukentėjo sudrausminti viešosios tvarkos pažeidėjus bandęs žmogus, dalyvis. Šiame konflikte be jo dalyvavę ir Šilutės rajono savivaldybės tarybos Darbo partijos frakcijos nariai Juozas Sauspreškis, Darijus Pundžius, Algimantas Čeponis bei savivaldybės administracijos direktorius Tomas Budrikis ir dar keli su šia partija susiję asmenys.

Norime pabrėžti, kad 2014 m. gegužės mėn. 1 d. nakties incidento Šilutės miesto prieplaukoje metu minėti savivaldybės tarybos nariai bei savivaldybės administracijos vadovas galimai pažeidė viešąją tvarką ir savo chuliganiškais veiksmais galimai padarė ir nusikalstamą veiką. Be to, jie pasišalino iš įvykio vietos, nesulaukdami pagalbos tarnybų, policijos pareigūnų ir nesuteikė pagalbos nukentėjusiam piliečiui. Dėl šio konflikto pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuris ir nustatys kiekvieno incidento dalyvio veiksmus ir suformuluos kaltinimus.

Mes, Šilutės rajono savivaldybės tarybos mažumos (opozicijos) nariai, atsakingai įvertinę situaciją, kai Šilutės rajono savivaldybės tarybos Darbo partijos frakcijos nariai ir jos deleguotas politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojas, savivaldybės administracijos direktorius savo veiksmais pažemino savivaldybės tarybos ir savivaldybės administracijos vardą, neatliko savo pareigų ir pažeidė gyventojų teises bei viešuosius interesus, pareiškiame, kad minėti politikai privalo atsistatydinti iš dabar jų užimamų pareigų:

Saulius Stankevičius – iš Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojo, Jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotojo,

Juozas Sauspreškis – iš Socialinių reikalų komiteto pirmininko, Etikos komisijos pirmininko ir komisijos nario,

Darijus Pundžius – iš Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto pirmininko, Antikorupcijos komisijos pirmininko,

Algimantas Čeponis – iš Administracinės komisijos pirmininko,

Tomas Budrikis – iš Savivaldybės administracijos direktoriaus.

Opozicijos pirmininkas Arvydas Jakas, pirmininko pavaduotojai Saulius Vytuvis ir Algirdas Jakas, kiti opozicijos nariai.

TS-LKD ŠILUTĖS SKYRIAUS TARYBOS PAREIŠKIMAS

2014-05-14

TS-LKD Šilutės skyriaus taryba, vertindama spaudoje aprašytus 2014 m. gegužės 1 d. Darbo partijos Šilutės skyriaus  narių Šilutės rajono savivaldybės taryboje ir jų deleguotų politinio pasitikėjimo Savivaldybės tarnautojų elgesį incidento Šilutės mažųjų laivų uoste metu, su nerimu konstatuoja, kad tokie valdančiosios koalicijos partnerių veiksmai diskredituoja mūsų partiją ir pakerta žmonių pasitikėjimą  rajono valdžia.
2014 m. gegužės 1-osios naktį minėti asmenys  įsivėlė į didelį atgarsį visuomenėje sukėlusį incidentą, kurio metu galimai pažeidė viešąją tvarką ir savo nepriimtinais veiksmais galimai padarė nusikalstamą veiką, kuri nesuderinama ne tik su politiko, kaip visuomenės atstovo, pareigomis, bet ir su kertinėmis moralinėmis bei bendražmogiškomis vertybėmis.
 
TS-LKD Šilutės skyriaus taryba tiki, kad teisėsaugos institucijos greitai ir objektyviai išsiaiškins šio įvykio aplinkybes ir incidento kaltininkai bus išaiškinti bei  teisingai nubausti. Manome, kad spaudoje minimi šio įvykio dalyviai ar liudininkai – Darbo partijos Šilutės skyriaus Savivaldybės tarybos nariai ir politinio pasitikėjimo Savivaldybės tarnautojai – privalo, nelaukdami ikiteisminio tyrimo pabaigos, pasiaiškinti Šilutės rajono savivaldybės tarybai ir visuomenei.

TS-LKD Šilutės skyriaus taryba šiuo pareiškimu atkreipia TS-LKD frakcijos Šilutės rajono taryboje dėmesį į tai, kad galima politinė parama incidente dalyvavusiems ir galimai nusikaltusiems Darbo partijos nariams nėra suderinama su mūsų partijos vertybėmis ir neatitinka partijos interesų.
 
Pareiškimas priimtas TS-LKD Šilutės skyriaus tarybos posėdyje.

TS-LKD Šilutės skyriaus tarybos vardu – Sandra Tamašauskienė.