Nupjautą žolę užkratė ant svetimo kapo…

kapa apdrabsteŠilutiškė Lina piktinasi Šilutės kapinių tvarkytojų darbu. Apleistus kapus tvarkantys žmonės leidžia sau nupjauta žole apdrabstyti greta esančias tvarkingas kapavietes.

Lina pasakojo, jog šeima ruošėsi minėti mamos mirties metines, todėl iš anksto gražiai sutvarkė jos kapavietę. Ir buvo nemaloniai nustebinta, kai kitą dieną sulaukė pažįstamos skambučio. „Ar matėte, kaip atrodo jūsų mamos kapas? Visas šiukšlėmis apskleistas“, – pasakojo ji.

Vėl į kapines atvykusi šeima negalėjo patikėti tuo, ką mato. Kapavietę jie rado visą apdrabstytą nupjauta žole, mėtėsi ir nuskabyti gėlių žiedai. „Buvo akivaizdu, kad greta esantį apleistą kapą tvarkę – žolę pjovę – žmonės žolės likučius be jokios sąžinės graužaties paskleidė ant sutvarkytos mūsų mamos kapavietės“, – sakė Lina.

Tokį „tvarkymą“ moteris pavadino pasityčiojimu iš kitų mirusiųjų ir jų artimųjų ir norėjo sužinoti, kas taip neatsakingai atlieka savo darbą.

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus sakė, jog Šilutės kapines prižiūri konkursą laimėjusi UAB „Šilutės komunalininkas“. Bet ant takų, palei tvorą ir kitose laisvose vietose augančią žolę kapinėse neseniai pjovė Darbo biržoje registruoti bedarbiai, kuriems darbus nurodo seniūnija.

Pasak seniūno, darbininkai dirba su elektriniais pjūklais, o šie susmulkintą žolę paskleidžia plačiu spinduliu. Tad gali būti, kad ja apmėtė ir greta esančius kapus.

Seniūnas sutiko, kad taip dirbti nevalia. Apie netvarką jis informavo kapinių prižiūrėtojų Kančų šeimą ir pažadėjo, kad šie nueis apžiūrėti situaciją ir nuvalys apdergtas kapavietes.