Nuplasnojo antrasis Švėkšnos poezijos pavasarėlis

Gal todėl, kad rašome ir skaitome eilėraščius, kuriame ir grojame muziką, piešiame, mes kažkuo patrauklūs savo Kūrėjui, kuris nenuspiria Žemės rutulio į nebūtį, leisdamas mėgautis kūryba, ja dalintis, jos klausytis. Eilėraštis visų pirma yra pratimas – tiek protui, tiek sielai, kad atlikdami juos, sugebėtume išlaikyti sveiką dvasią ir gyvą širdį.

cof

Savaitgalį poezijos posmais ir dainuojamąja poezija vibravo visa Švėkšnos grafų Pliaterių parko erdvė. Į „Poezijos pavasarėlio 2023“ šventę susirinko gausus būrys poetų iš Plungės, Rietavo, Kelmės, Klaipėdos, Tauragės, Skuodo, Šilutės ir pačių švėkšniškių. Savo kūrybą skaitė 24 poetai, šventės muzikinis balsas buvo šilutiškis bardas Adas Nausėda. Renginys dedikuotas kraštietei poetei ir rašytojai Birutei Teresei Lengvenienei.

Susirinkusiuosius pasveikino seniūnas Alfonsas Šeputis, renginį vedė draugijos „Tėviškė“ pirmininkė, Lietuvos Nepriklausomų rašytojų sąjungos narė Violeta Astrauskienė. Visi poetai dovanų gavo vardinę padėką, specialiai tai progai tautodailininkės V. Astrauskienės sukurtą grafikos darbą. Renginio sumanytoja švėkšniškių draugija „Tėviškė“, informacine sklaida rūpinosi „Švėkšnos naujienos“, talkino renginių organizatorė Agnė Duobinienė, o akimirkas fiksavo gimnazistė Emilija Mockutė.

Šventė baigėsi siurprizu – visi dalyviai ir klausytojai pakviesti paragauti ypatingo, poezijos prieskoniais pagardinto plovo, kurį čia pat parke gamino Domantas Kairys.

Antroji poezijos pavasarėlio šventė sukvietė draugėn bičiulius ir dovanojo puikių emocijų. Dalyviai skirstėsi puikios nuotaikos. Laukia kiti susitikimai, viešnagės ir kūryba.

Užbaigti norisi rašytojo Tomo Dirgėlos mintimi: „Su poezija šiandien, mintiju, esti lygiai taip pat, kaip ir su žmogaus požiūriu į gyvenimą – nuo pastarojo žvilgsnio priklauso, ar stiklinė pustuštė, ar puspilnė; lygiai taip nuo jo priklausys, ar poezija jam duos kažko nežemiško, ar ir liks tik keturiomis (ne)rimuotomis eilutėmis…“