Nupuoštas eglutes gyventojai kviečiami atiduoti perdirbti

eglutes i konteineriusJau septintus metus gyventojams nereikės sukti galvos, kaip pasielgti su šventinėmis eglutėmis. Nupuoštus medelius jie kviečiami patikėti atliekų tvarkymo bendrovei „Ecoservice“, rengiančiai akciją „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“.

Po švenčių – iki sausio 14 dienos – žaliaskarės yra surenkamos akcijos lipduku pažymėtuose konteineriuose, o vėliau panaudojamos ekologiškam kurui gaminti. Akcijoje kviečiami dalyvauti Vilniaus, Klaipėdos, Širvintų, Šilutės, Neringos, Pagėgių, Kazlų Rūdos, Vilkaviškio, Trakų ir Lentvario gyventojai.

„Dar nespėjome paskelbti akcijos starto, o jau sulaukėme skambučių iš aktyviausių atliekų perdirbimo ir panaudojimo šalininkų. Jie teiravosi, ar eglučių surinkimo akciją rengsime ir šiemet, minėjo, kad joje dalyvauti paskatins ir šeimos narius, artimuosius. Labai džiaugiamės, kad gyventojų sąmoningumas auga, kad formuojasi įprotis rūpintis savo aplinka, o mes kasmet sulaukiame vis daugiau geranoriškų akcijos dalyvių“, – sakė bendrovės „Ecoservice“ vykdančioji direktorė Daiva Skrupskelienė.

Kaip ir ankstesniais metais, eglutėms surinkti skirti konteineriai stovės prie daugiabučių, prekybos centrų, kultūros namų ir kitose vietose, pasižyminčiose dideliu žmonių srautu.

Šiuos konteinerius gyventojai atpažins iš žalios spalvos lipdukų su juose pavaizduota balta eglute. Konteineriai skirti tik panaudotoms eglutėms: į juos negalima mesti komunalinių bei didžiųjų atliekų.

Pasibaigus akcijai, surinktus medelius „Ecoservice“ perduos biokurą naudojančioms katilinėms.

2012 m. gyventojai sunešė daugiau nei 500 kubinių metrų medelių, pernai – net 700 kub. m. Iš jų atitinkamai pagaminta per 50 ir 70 kietmetrių biokuro.

Aktyviausiai akcijoje dalyvauja didžiausių šalies miestų gyventojai – vilniečiai, klaipėdiečiai, taip pat pamario krašto gyventojai.

D.Skrupskelienės pastebėjimais, akcijoje labiau linkę dalyvauti tie miestiečiai, kurie išsiugdė įprotį atliekas rūšiuoti kasdien, nepriklausomai nuo turimų sąlygų.

Šilutėje nupuoštas eglutes galite atnešti į konteinerius, kurie stovi:

Geležinkelio g. 7, prie „Agrochemijos“ parduotuvės,
Lietuvininkų g. 39, „Šilutės prekybos“ vidiniame kieme,
Parko g. 3, prie Kultūros ir pramogų centro.