Nuskambėjo 8-asis Vestuvių muzikantų festivalis

Pirmą kartą toks festivalis vyko 2013-aisiais birželio 2-ąją – Tėvo dieną. Po sėkmingo starto tapo tradicija vasaros pradžioje į Švėkšną kviesti atlikėjus, žiūrovus ir per Tėvo dienos šventę pagerbti ne tik vestuvininkus, bet ir tėvus.

2019 m. Švėkšnoje turėjęs vykti septintasis Vestuvių muzikantų festivalis neįvyko dėl organizatoriaus Vytauto Raibio sveikatos problemų, o 2020-aisiais renginio nebuvo dėl šalyje paskelbto karantino.

Festivalis tradiciškai rengiamas vienoje gražiausių Žemaitijos vietų – išpuoselėtame Švėkšnos grafų Pliaterių parke. Šiemet čia nuskambėjo jau aštuntasis festivalis, kaip ir anksčiau, renginys šurmuliavo pirmąjį birželio sekmadienį, minint Tėvo dieną. Puikus oras daugeliui tapo paskata atvykti į Švėkšną ir pasiklausyti festivalio muzikantų.

Sceną papuošė „Švėkšniškių sambūrio“ darbštuoliai, nupynę 8 m ilgio ąžuolo lapų ir gėlių pynę. Festivalio dalyvius sveikino LR Seimo narė Ligita Girskienė, Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis, parapijos klebonas Julius Meškauskas, kai kurie rajono politikai, sveikinimą perdavė ir į oficialiąją šventės dalį atvykti negalėjęs meras Vytautas Laurinaitis.

Į neįprasto formato renginį, kaip ir kasmet, susirinko šio žanro atlikėjai iš visos Lietuvos, nuo pietų koncertavę iki vėlyvo vakaro. Festivalio idėjos autorius – švėkšniškis vestuvių muzikantas V. Raibys su bendraminčiais Arvydu Eidukiu ir Vaciu Oželiu. Šiųmečiame festivalyje dalyvavo net 27 muzikantų kolektyvai, Šilutės rajonui atstovavo tik du.