Nustatyta, kad šilutiškis pasmaugė auką

58Prieš du mėnesius nužudytos Justinos Šikšniūtės byloje antradienį viešai paskelbti nauji faktai. Nužudymą tiriantys Klaipėdos prokurorai spaudos konferencijoje atskleidė naujas visą šalį sukrėtusios žmogžudystės aplinkybes bei psichologinės- psichiatrinės ekspertizės baigtį. Nustatyta, kad Macikų gyventojas Valdas Jankauskas savo auką ne tik išniekino, bet ir pasmaugė.

Žmogžudystės byloje – nauji duomenys

Iš pradžių buvo manyta, kad išniekinta ir žiauriai sumušta mergina buvo palikta laukuose netoli žudiko namų Macikuose, todėl sušalo. Tačiau atliktų papildomų histologinių tyrimų rezultatai parodė kitą priežastį dėl kurios nutrūko jaunos merginos gyvybė – ji buvo pasmaugta.

Už nužudymą slepiant kitą nusikaltimą, šiuo atveju išžaginimą, Baudžiamajame kodekse yra numatyta griežčiausia bausmė – įkalinimas iki gyvos galvos.

Dėl žmogžudystės prisipažinusį V.Jankauską ambulatoriškai tyrė ir psichiatrai. Norėta išsiaiškinti, ar nusikaltimo metu jis suvokė ką daro, ar įtariamasis yra pakaltinamas ar ne, tačiau jiems to padaryti nepavyko, nes V.Jankauskas vengė atsakyti į ekspertų užduodamus klausimus, išsisukinėjo nuo jų. Vienkartinio susitikimo metu ekspertai negalėjo pateikti psichologinės -psichiatrinės ekspertizės išvadų, todėl, pasak bylą kuruojančio prokuroro A.Stanislovaičio, teismo bus prašoma V.Jankauskui skirti stacionarią psichiatrinę ekspertizę. Ji turėtų nustatyti, ar jis pakaltinamas. Ši ekspertizė bus atliekama teismo psichiatrijos tarnyboje Utenoje.

Prokuroras teigė, kad merginą žaginęs asmuo yra identifikuotas DNR tyrimais.

Žiauriai nužudytos merginos istorija visą Lietuvą sukrėtė praėjusių metų lapkritį. 20-metė studentė lapkričio 17-osios vakarą su internete susirastu vairuotoju išvyko iš Saugų, kur gyvena jos seneliai. Studentė ketino grįžti į bendrabutį Klaipėdoje, tačiau jo taip ir nepasiekė.

Merginą į Klaipėdą vežė per „Facebook” susirastas V.Jankauskas, kuris ir tapo pagrindiniu įtariamuoju nužudymo byloje. Vaikinas, net ir tapęs įtariamuoju, klaidino tyrėjus: melavo, kad merginą nuvežė iki Klaipėdos, vėliau sakė jog merginos kūną įmetė į Minijos upę, tačiau galiausiai pareigūnai merginos kūną rado netoli įtariamojo mamos namų – Macikų kaime.