Nuteistas peiliu taksistui grasinęs vyras

stabDar liepos mėnesį spaudoje pasirodė žinia, kad Gaidelių kaime peiliu buvo pagrasinta taksi vairuotojui. Toks smurto protrūkis privertė pasijusti nesaugiai ne tik Šilutės gatvėse, kitose viešosiose vietose, bet ir pavėžėjimo paslaugas teikiančiuose taksi automobiliuose atsidūrusius žmones.

Nors du užpuolikai nepraėjus nė savaitei po nusikaltimo jau buvo sulaikyti, ši byla Šilutės rajono apylinkės teisme buvo atversta spalio mėnesį.

Vienas iš užpuolikų prisipažino kaltę dėl užpuolimo ir teigė, kad kartu važiavęs draugas niekuo dėtas. 10 metų kalėjęs, po to vėl už muštynes ir vagystes teistas vyras dabar turės atsakyti ir dėl taksi vairuotojo apiplėšimo. Už tokį nusikaltimą, prijungus už ankščiau atliktus nusikaltimus gresiančias bausmes, jam paskirtas laisvės atėmimas 2 metams ir 3 mėnesiams, bausmę atliekant pataisos namuose. Taip pat teks atlyginti ir nukentėjusiam taksi vairuotojui padarytą turtinę ir neturtinę žalą.

Reikėjo pinigų svaigalams

Liepos 14-ąją apie 23 valandą teisiamasis D.B. kartu su draugu taksi automobiliu iš Šilutės važiavo į Gaidelių kaimą. Kai vyrai pasiekė kelionės tikslą – Gaidelių kaimo parduotuvę, D.B. sėdėjęs priekinėje keleivio sėdynėje, peiliu pagrasino juos atvežusiam taksistui Z.B., reikalaudamas atiduoti turimus pinigus.

Peilį prieš save pamatęs 56-erių taksi vairuotojas spruko iš mašinos, o 37-erių užpuolikas su iš pažįstamos pasiskolintu peiliu rankoje pasileido jam įkandin. Savo aukos nepavijęs, sugrįžo atgal į taksi automobilį ir iš ten paėmė vairuotojo vertingus daiktus – piniginę su pinigais bei įvairius asmens dokumentus: dvi asmens tapatybės korteles, vairuotojo pažymėjimą.
Įvertinus pavogtus daiktus – 480 eurų, 200 Norvegijos kronų (21,31 Eur) ir piniginę, kurioje laikyti pinigai, apskaičiuota, kad vairuotojas patyrė 521,31 eurų turtinę žalą.

Kaltinamasis teisme pasakojo, kad būtent gauti pinigų alkoholiui ir buvo jo tikslas, dėl kurio užpuolė niekuo dėtą taksistą. Tą vakarą užpuolikas nuo pat ryto gėrė alų su pažįstamu ir kai vakare pritrūko pinigų svaigiesiems gėrimams, sugalvojo jų prasimanyti prievarta iš kito žmogaus. Apie planuojamą piktadarystę su niekuo nesitarė, taip padaryti sugalvojo vienas. Kartu taksi automobiliu važiavęs A.Š. apie pažįstamo ketinimą apiplėšti taksistą nežinojo ir nusikaltime nedalyvavo.

Pagrobtus pinigus piktadarys išleido, o piniginę su dokumentais paslėpė, nes galvojo, kad reikės grąžinti.  Savo kaltę jis pripažino visiškai ir gailėjosi.

Taksistas išvengė dūrio peiliu

Užpultas vyras teisme pasakojo, kad tą vakarą jam dirbant, prie jo priėjo du vyrai, kurie prašė nuvežti į Gaidelių kaimą. Vienas keleivių įsėdo į priekinę keleivio sėdynę, kitas – į automobilio galą. Į priekinę sėdynę kaltinamasis D.B., o gale įsėdo kitas vyras .
Nuvežus vyriškius į Gaidelių kaimą, vairuotojas sustojo prie parduotuvės, abu vyrai išlipo. Tas, kuris sėdėjo priekyje, nurodė palaukti 10 minučių, nes juos neva atvažiuos pasiimti. Kai jie sugrįžo į automobilį, vyresnis vyras vėl sėdo į priekį ir iš rūbų išsitraukė apie 30 cm ilgio peilį. Tada tarė: „davai tėvai pinigus”.

Vairuotojas durelių lentynėlėje buvo įsidėjęs apie 15 eurų, norėjo tuos pinigus iš durelių paimti ir atiduoti užpuolikui, tačiau ginkluotas vyras užsimojo į jį peiliu ir dūrė. Laimė – nepataikė.

Dūrio peiliu išvengęs taksistas tada griebė raktelius ir šoko lauk iš automobilio. Kol užpuolikas mosikavo peiliu ir reikalavo pinigų, gale sėdintis kitas vyras visiškai nieko nesakė ir nedarė. Jis papasakojo įvykio aplinkybes analogiškai kaltinamajam ir kategoriškai tvirtino neprisidėjęs prie nusikaltimo ir nežinojęs, kad kaltinamasis ruošiasi apiplėšti nukentėjusįjį.

Kai nuo peilio dūrių besigelbėjantis vyras iššoko iš automobilio ir bėgo, jį vijosi, tačiau nepavijo. Nelaimės ištiktas pusamžis vyras telefoną buvo palikęs automobilyje, todėl pro neužrakintas duris įbėgęs į artimiausio namo vidų, paprašė iškviesti policiją.

Labai išsigandęs vyras moteriai prisistatė, kad yra taksistas ir buvo apiplėštas grasinant jam peiliu, užpuolikai iš jo pareikalavo atiduoti pinigus. Į savo namus nelaimėlį įsileidusi moteris paskambino savo telefonu bendrajam pagalbos centrui numeriu 112 ir pranešė apie įvykį.

Atvykus policijai, kartu su pareigūnais vairuotojas nuėjo iki savo automobilio. Jį apiplėšusių vyrų jau nebebuvo, savo telefoną automobilyje rado, tačiau iš salono buvo pagrobta piniginė, kurią įvertino 20 eurų. Piniginėje buvo 480 eurų, bei 200 Norvegijos kronų, kurių bendra vertė 21,31 Eur. 

Piniginėje taip pat buvo jo asmens tapatybės kortelė, vairuotojo pažymėjimas, degalinių ir prekybos centrų nuolaidų kortelės bei jo taksi automobilyje palikta V.Č. asmens tapatybės kortelė. Neberado vyras ir užrašų knygutės.

Užpuolikus greit sulaikė

Ikiteisminio tyrimo metu pavyko nustatyti užpuolikų asmenybes. Nustačius jų galimas buvimo vietas jie buvo sulaikyti. Vienas įtariamųjų sulaikytas namuose, o antras po ilgai trukusių paieškų, pasitelkus Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės Bardinų užkardos kinologą su tarnybiniu šunimi buvo rastas ir sulaikytas viename iš Šilutės mieste esančių daugiabučių, rūsyje.

Piniginė, dokumentai bei nuolaidų kortelės vairuotojui buvo grąžinti. Todėl nukentėjusysis civilinį ieškinį reiškė 521,31 eurų turtinės ir 5000 eurų neturtinės žalos atlyginimui. Teismo posėdžio metu jis patikslino, kad neturtinės žalos prašo už patirtą išgąstį, išgyvenimus, nerimą dėl įvykio, kurio pasekmes jaučia iki šiol.

Teisiamasis nukentėjusiojo civilinį ieškinį pripažino, tik sakė manantis, kad prašoma priteisti suma atlyginti neturtinę žalą yra per didelė.

Teismas nusprendė civilinį ieškinį tenkinti iš dalies ir priteisti iš kaltinamojo D.B. 521,31 eurų turtinės ir 2000 eurų neturtinės žalos atlyginimui.

Už tokį nusikaltimą gresia laisvės atėmimo bausmė iki 7 metų, tačiau sujungus bausmes už ankstesnius teisiamojo nusikaltimus jam paskirtas laisvės atėmimas 2 metams ir 3 mėnesiams, bausmę atliekant pataisos namuose.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.