Nuteisti Klaipėdos neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos skyrių vedėjai, juos papirkę asmenys

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) praneša, jog Lietuvos apeliacinis teismas dėl korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų pripažino kaltais 9 asmenis: 3 dabar jau buvusius Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) Klaipėdos teritorinių skyrių vedėjus, bei 6 juos papirkusius asmenis.

STT taip pat atliko korupcijos rizikos analizę 3 Lietuvos didžiųjų universitetinių ligoninių: Nacionalinio vėžio instituto, Žalgirio klinikų ir Santaros klinikų pirkimų procese ir tiekėjų teikiamos paramos administravimo veiklos srityje. Nustatytos korupcijos rizikos, dėl kurių gali būti sudaromos sąlygos ligoninėms vykdyti pirkimus iš vieno tiekėjo.

Nuteistiesiems – šimtatūkstantinės baudos

Pasak STT informacijos, Lietuvos apeliacinis teismas dėl korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų pripažino kaltais 3 dabar jau buvusius NDNT Klaipėdos teritorinių skyrių vedėjus bei 6 juos papirkusius asmenis.

Nuteistiesiems iš viso skirta daugiau nei 98 tūkst. Eur baudų ir taikant turto konfiskavimą bus išieškota daugiau nei 190 tūkst. Eur turto.

STT Klaipėdos valdybos pareigūnai nustatė, kad buvusi NDNT Klaipėdos teritorinio padalinio Dokumentų registravimo skyriaus vedėja Regina Intienė, pasinaudodama pažintimis su NDNT Klaipėdos teritorinio padalinio darbuotojais, pažadėjusi paveikti juos, daugiau nei 20 kartų priėmė neteisėtą piniginį atlygį, kurio dalį, kaip kyšį perduodavo buvusiems NDNT Klaipėdos teritorinio padalinio skyrių vedėjams Olgai Kulik ir Mindaugui Gyliui.

Taip pat teismas šioje byloje pripažino kaltais 6 asmenis, kurie buvo teisiami dėl prekybos poveikiu ar papirkimo, jiems skirtos galutinės baudos – po 1 883 Eur.

Tiekėjai – artimi asmenys

Atlikus korupcijos rizikos analizę Nacionalinio vėžio instituto, Žalgirio klinikų ir Santaros klinikų pirkimų procese ir tiekėjų teikiamos paramos administravimo veiklos srityje, pasak STT, nustatytos korupcijos rizikos, dėl kurių gali būti sudaromos sąlygos ligoninėms vykdyti pirkimus iš vieno tiekėjo.

Be to, galimi atvejai, kai pirkimų vykdytojai ar jiems artimi asmenys gali būti siejami finansiniais ryšiais su dalyvaujančiais pirkime tiekėjais ir (ar) jame siūlomų prekių gamintojais ar jų atstovais Lietuvos rinkoje.

STT korupcijos prevencijos specialistai pastebėjo, kad vis dar pasitaiko atvejų, kai ligoninių pirkimų vykdytojai dalyvauja priimant sprendimus dėl tiekėjų, kuriuose dirba jiems artimi asmenys.

Tai paskutinioji tęstinė korupcijos rizikos analizės dalis. Anksčiau STT įvertintino 14 Lietuvos ligoninių viešųjų pirkimų procesus, kuriuose buvo pastebėtos korupcijos rizikos, lemiančios pirkimus iš vieno tiekėjo, tokių pirkimų dalis per metus vidutiniškai sudarė beveik 67 proc.

Parengta pagal STT inf.